Pora dla Seniora

Zajęcia muzyczno-ruchowe i relaksacyjne przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą być młodzi duchem.

Termin zajęć: poniedziałki , godz. 9.45-10.45, czwartki, godz. 10.00-11.00

Koszt: 40 zł/m-c

Instruktor: Barbara Federowicz – absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

„W Teatrze Zdrojowym prowadzę zajęcia ruchowe dla seniorów. Lubię swoją pracę ponieważ dużą satysfakcję daje mi kontakt z ludźmi, dzielenie się z innymi wiedzą i umiejętnościami. Ogromną radość sprawia mi wywoływanie uśmiechu na twarzach  osób, dla których mogę coś zrobić. Wspólne ćwiczenia to nie tylko poprawa sprawności ruchowej lecz także poprawa zdrowia fizycznego i psychicznego.

Warto przychodzić na moje zajęcia ruchowe ponieważ przyniosą Państwu takie same, a niekiedy nawet większe korzyści zdrowotne niż osobom młodym. Jest to terapia poprzez ruch. Proste ćwiczenia ruchowe wykonywane przy muzyce są dobrą okazją do poszerzenia własnych zdolności ruchowych oraz poznania nowych środków ekspresji. Nauka relaksu i automasażu pozwala odreagować stres i napięcie w całym ciele. Podstawą zajęć są proste ćwiczenia ruchowe, rozciągające i relaksacyjne, będące filarem dobrego samopoczucia, wykonywane są do spokojnej muzyki.

Czas wolny spędzam aktywnie wspólnie z grupą znajomych.  Dbam o swoją sprawność i dobre samopoczucie i zachęcam wszystkich do tego. W zależności od pory roku w formie rekreacyjnej w czasie wolnym uprawiam wędrówki piesze i z kijami nordic walking, jeżdżę na rowerze, pływam, lubię różne zajęcia ruchowe przy muzyce. W okresie zimowym dodatkowo biegam na nartach i uprawiam narciarstwo zjazdowe, jeżdżę też na łyżwach. Lubię wszystkie formy ruchu.

Najbardziej chciałabym pojechać z grupą znajomych nad jeziora.  Polska to kraj o wspaniałej kulturze, obyczajach oraz o pięknych walorach krajobrazowych i architektonicznych. Choć pogoda lubi czasem być kapryśna można wybrać jakąś formę aktywności, aby miło spędzać czas.

Moja maksyma życiowa jest zgodna z powiedzeniem A. Schopenhauera-” Życie polega na ruchu i ruch jest jego istotą.”

Galeria: