Skip to content Skip to footer

172. koncert Muzyki Kameralnej

27. Międzynarodowe Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej
Polanica-Zdrój, czerwiec-wrzesień 2018

172. Koncert Muzyki Kameralnej
12 lipca 2018
godz. 19.30
Kościół p.w. Wniebowzięcia NMP
wstęp: wolne datki na remont organów

wystąpią:
Bernhard Gfrerer (Austria) – organy
Duet gitar klasycznych – Agnieszka i Witold Kozakowscy (Polska)
Ignacy Kozakowski (Polska) – flet

w programie

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Maurerische trauermusik c-moll kv 477
Marsz c-dur kv 408
Rondo a-moll kv 511
Fantasie f-moll kv 594
(adagio-allegro-adagio)

Jean-Baptiste Lully (1632-1687)
Courante

Mirosław Drożdżowski (1964)
Kołysanka

John Williams (1932 r.)
Temat z filmu “Gwiezdne wojny”

Jaime Mirtenbaum Zenamon (1953)
12 fantazji na dwie gitary

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
Adagio h-moll kv 540
Sześć niemieckich tańców kv 509
Fantasie f-moll kv 608
(allegro–andante z wariacjami-allegro)

 

Bernhard Gfrerer – urodził się w roku 1951. Po ukończeniu Liceum studiował na Uniwersytecie „Mozarteum”. Już w czasie studiów został organistą kościoła św. Franciszka, w roku 1987 został mianowany jego Dyrektorem Muzycznym. Grał tam koncerty ze sławnymi artystami – Placido Domingo, José Carreras i James King. Jego wspaniała kariera jako solowego organisty koncertowego i solisty z orkiestrami poprowadziła go wszystkich metropolii Europy, wielokrotnie do Stanów Zjednoczonych, Rosji, Ameryki Południowej i Azji. Dokonał licznych nagrań dla rożnych rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Nagrał w 1991 r. wszystkie utwory organowe W.A.Mozarta dla wytwórni EMI-Columbia . Jako juror konkursów organowych i wykładowca w klasach mistrzowskich w wielu krajach przekazuje swoją wiedzę młodemu pokoleniu. W 2005 r. otrzymał od Kanclerza Austrii za swoją działalność muzyczną tytuł Profesora Honoris Causa Republiki Austrii.

 

Witold Kozakowski – gitarzysta, nauczyciel, animator kultury, jurur konkursów muzycznych i wykładowca warsztatów gitarowych. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary st. wykł. Marka Zielińskiego oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (pedagogika artystyczna). Stypendysta władz hiszpańskich. Organizator festiwali i warsztatów gitarowych. Koncertuje solo oraz w duecie z Agnieszką Kozakowską. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Za szczególne osiągnięcia na polu kultury i edukacji otrzymał nagrody m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agnieszka Kozakowska – gitarzystka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie gitary prof. Jerzego Nalepki Ponadto ukończyła podyplomowe studia mistrzowskie w zakresie kameralistyki pod kierunkiem prof. Wandy Palacz w Akademii Muzycznej w Katowicach. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną w szkołach muzycznych

 

Ignacy Kozakowski – (ur. 2007) uczeń w klasie fletu mgr Anny Dzienniak w Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Uczestnik kursów i warsztatów muzycznych. Laureat nagród ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. w duecie gitarowo-fletowym na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Gitarowym w Trzęsaczu oraz Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym „Gitariada” w Kłodzku.

Skip to content