Super Bieg

0

RWSB startuje w Polanicy-Zdroju! Do wyboru półmaraton i bieg na 10 km

12 maja biegowe szlaki i ścieżki w Górach Bystrzyckich zaroją się od górskich biegaczy. W najbliższą niedzielę z Parku Zdrojowego w Polanicy-Zdroju wystartuje IV Półmaraton Polanica-Zdrój i IV Dziesiątka Staropolanki. Oba biegi zaliczane są do klasyfikacji generalnej cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg i właśnie podczas najbliższego weekendu cykl ten zainaugurują. Start obu biegów o godzinie 11:30. Po 5 km dystanse się rozdzielą. Będą też biegi dla dzieci – bezpłatne zapisy na miejscu.

Górski półmaraton ma 22 km i przewyższenie sięgające 520 metrów. Trasa ,po wyprowadzeniu na odpowiednią wysokość w rejonie Nowej Sokółki i ucieczce z centrum uzdrowiska (do którego oczywiście wróci), kręci się między szczytami Wolarza, Rudnika i Złotej – cały czas w bezpośredniej bliskości doliny Bystrzycy Dusznickiej i mety. Stromy zbieg do Polanicy powinien dosłownie nieść zawodników przez ostatni odcinek trasy.

Dziesiątka Staropolanki wróci z gór wcześniej – bieg ma prawie 300 m przewyższenia, a trasa wzniesie na ponad 600 m n.p.m. Po osiągnięciu półmetka, można będzie pościgać się na długim zbiegu prowadzącym w parkowe alejki i na metę.

W roku 2018 na starcie w Polanicy – Zdroju stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników, a warto przypomnieć, że podczas pierwszej edycji tej imprezy w roku 2016 wystartowało tylko nieco ponad 150 osób. Bieg się rozwija i coraz więcej osób przyjeżdża tu co roku aby rozpocząć wiosenne ściganie w górach. Rok temu półmaraton wygrał Jacek Sobas, a „dychę” Krzysztof Jilek.

Kolejna okazja do górskiego biegania w ramach RWSB już niebawem, bo 25 maja. Organizatorzy zapraszają do Szklarskiej Poręby i Świeradowa – Zdroju, bo właśnie te dwie miejscowości łączy półmaraton górski Interferie Run. Będzie też bieg na 10 km – z Rozdroża Izerskiego do Świeradowa – Zdroju.

Biuro zawodów polanickiej edycji RWSB będzie czynne już w sobotę (po zakończeniu Bike Maratonu) tuż przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym, w godz. 17:00 – 20:00, a w niedzielę od 8:00. W dniu biegu będzie można się też zapisać, a opłata startowa wyniesie 80 PLN. Można oczywiście zgłosić się też przez internet. Otrzymany numer startowy obowiązuje na pozostałych biegach cyklu.

Więcej na https://superbieg.pl

Share.