Skip to content Skip to footer

Puchar Sudetów w biegach górskich

8 maja w Polanicy-Zdroju zaczynamy tegoroczny cykl Puchar Sudetów Super Bieg. Kłodzkie uzdrowisko będzie gościło VII Półmaraton Górski Polanica-Zdrój i VII Dziesiątkę Staropolanki.

Wszyscy mamy nadzieję, że po dwóch latach pandemii świat biegów górskich również wróci do normalności i już bez żadnych przeszkód będziemy mogli się spotykać na kolejnych biegowych imprezach.

Póki co, 8 maja, organizatorzy zapraszają na pierwszą edycję cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, który potrwa w tym sezonie do 1 października, kiedy to spotkamy się na edycji finałowej Interferie Run w Szklarskiej Porębie.

Oczywiście wracamy w tym roku do rywalizacji w klasyfikacji generalnej na obu dystansach – zarówno w kategoriach wiekowych, jak i w klasyfikacji open oraz w kategoriach drużynowych.

Wraca też możliwość skorzystania ze zniżkowych pakietów – do 30 kwietnia można wykupić pakiet 3 lub 4 dowolnych startów w cyklu oraz pakiet wszystkich 5 biegów. Wszystko to oczywiście w promocyjnej cenie.

Zapisy indywidualne na polanicki bieg cały czas są możliwe online: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/index.php

Przed każdym biegiem, a więc również przed tym w Polanicy-Zdroju, najniższe wpisowe obowiązuje do 14 dni przed startem, potem kolejny próg do 7 dni przed startem, a przez ostatni tydzień, z dniem startu włącznie zapłacimy 100 PLN za „dychę” i 110 PLN za półmaraton.

Pierwszy weekend po długim majowym weekendzie to Aktywny Weekend w Polanicy-Zdroju. W sobotę Polanica kolejny raz przywita uczestników największego w Polsce cyklu maratonów MTB – Bike Maraton, a w niedzielę na trasę wkroczą biegacze górscy.

Start obu biegów w niedzielę, 8 maja o godzinie 11:00.

Odbiór numerów w biurze zawodów będzie możliwy już w sobotę od godz. 17:00 do 20:00 (po zakończeniu Bike Maratonu).

W niedzielę biuro startuje od godziny 8:00.

Więcej o cyklu i pozostałych biegach organizowanych na Dolnym Śląsku przez Grabek Promotion: https://superbieg.pl/

Kolejne spotkanie z Super Biegiem i Pucharem Sudetów nastąpi 17 lipca w Bielawie, gdzie oprócz „dychy” i półmaratonu można będzie również spróbować swoich sił w kolejnej edycji Ultra Sowy.

Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju jest samorządową instytucją kultury i organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych
i festiwali artystycznych. Centrum realizuje także zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Instytucja prowadzi Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej, plenerową scenę koncertową w Parku Zdrojowym, Polanicką Galerię Sztuki AKWARIUM i Informację Turystyczną. Instytucja oferuje również wynajem sali teatralnej, sal konferencyjnych i organizację konferencji.

Teatr Zdrojowy Centrum Kultury i Promocji
ul. Parkowa 2
57-320 Polanica-Zdrój
NIP: 8831661435

tel./fax.: +48 748 690 643

sekretariat@teatr.polanica.pl
www.teatr.polanica.pl

© Teatr Polanica

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]
Skip to content