Skip to content Skip to footer

Roho Konar – koncert wśród różaneczników

roho

To będzie magiczny koncert w magicznym miejscu. Swoją muzyką w Parku Różaneczników zaczaruje nas Roho Konar.

Otwarty projekt koncertowy autorstwa kompozytora i gitarzysty Roho Konara to cykl koncertów w wykonaniu artysty w wyjątkowych, pod względem geograficznym i architektonicznym, miejscach usytuowanych na terenie Ziemi Kłodzkiej i nie tylko. Artysta aranżuje muzyczne przestrzenie oddając magię miejsca w którym odbywa się koncert. Komponowane na żywo utwory muzyczne są wynikiem całego splotu myśli, atmosfery i przestrzeni, w której są tworzone.


Prezentuje nowe oblicze gitary gdzie oprócz autorskich kompozycji, które brzmią w nowych odsłonach podczas każdego z koncertów, a także transkrypcji z kręgu muzyki klasycznej, powstają wyjątkowe impresje inspirowane geniuszem miejsca ( Genius Loci).

Dotychczasowe miejsca prezentacji to min:
Twierdza w Srebrnej Górze (forty),Zabytkowy kościół w Lasówce( okolice Zieleńca),Platforma widokowa „Kukułka”(Okolice Kłodzka),Otwarte przestrzenie w Kątach Bystrzyckich, Dworek im.F.Chopina w Dusznikach Zdroju, Ogród Górskiego Wiatru – Orłowiec (ok. Lądka Zdroju)

ROHO KONAR
Gitarzysta, kompozytor, autor muzyki instrumentalnej na gitarę klasyczną i jazzową. Nauczyciel gry na gitarze i wykładowca warsztatów gitarowych. Absolwent Polskiego Instytutu Muzycznego (Łódź) i Akademii Muzycznej w Katowicach -Wydz. Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat festiwalu “Jazz nad Odrą” (’78) i I miejsca Wałbrzyskiej Jesieni Estradowej. Kompozytor muzyki do programów telewizyjnych i radiowych. Wydał albumy z własnymi kompozycjami na gitarę klasyczną i elektroklasyczną: ROHO KONAR “DUO“/ Bravo Records/, ROHO KONAR “SOLO”/ Tuba Records/, “LITTLE KING”, “YR” – Studio ROHO. Autor MIDI MAN PROJECT – obrazu współczesnej gitary skonfigurowanej z urządzeniami midi (współpr. K.Ścierański).