Skip to content Skip to footer

Teraz polska muzyka

Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy Zdroju i wrocławskie Stowarzyszenie im. Richarda Straussa zapraszają 11 listopada na nieoczywiste Święto Niepodległości – drugi koncert z nowego cyklu Polanica – Zdrój Muzyki.

Po niezwykle ciepło przyjętym występie wrocławskiego Kwartetu Smyczkowego Pakamera, który we wrześniu zaprezentował autorski program muzyki filmowej, zapraszamy do celebrowania polskiej twórczości instrumentalno-wokalnej – nie nudnej, a atrakcyjnej; nie smutnej, a wzruszającej; nie prowincjonalnej, a światowej.

Koncert Teraz polska muzyka! ma podtytuł: Wielcy kompozytorzy i ich literackie inspiracje – usłyszymy bowiem wiele wspaniałych utworów, które powstały do tekstów wybitnych polskich literatów. W programie pojawią się nazwiska m.in. Chopina, Moniuszki, Szymanowskiego, Nowowiejskiego, Karłowicza, Poniatowskiego, Mickiewicza i Iwaszkiewicza.

Wystąpią młodzi soliści związani z wieloma nie tylko polskimi teatrami operowymi: Marta Brzezińska (sopran), Tomasz Rudnicki (bas-baryton), a na fortepianie towarzyszyć im będzie wrocławska artystka Justyna Skoczek.

 

Już 11 listopada o godzinie 19 Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju zabrzmi najlepsza polska muzyka w świetnym wykonaniu – to wspaniała okazja, by radośnie przeżyć ten wyjątkowy dzień w pięknych okolicznościach Polanicy-Zdroju.

Bilety, które kupić można w sekretariacie Teatru Zdrojowego (tel. 74 8690643; rezerwacje@teatr.polanica.pl), w przedsprzedaży kosztują 25 zł, a w dniu koncertu – 30 zł.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content