Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Super Bieg

13 maja 2018

III Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i Dziesiątka Staropolanki.

    RWSB rusza w góry już 13 maja!

 

 

Już w najbliższy weekend organizatorzy cyklu Runner’s World Super Bieg zapraszają do Polanicy – Zdroju. 13 maja, w niedzielę, odbędzie się tam trzeci już Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i bieg górski na 10 km – Dziesiątka Staropolanki. Startujemy o 11:00 z Parku Zdrojowego w Polanicy. Biuro zawodów będzie działać już od godz. 8:00 rano, ale numery startowe wraz z pakietem można odebrać także dzień wcześniej – w sobotę, po zakończeniu Bike Maratonu, który znów towarzyszy biegowi. W sobotę biuro zawodów  czynne więc będzie od 17:00 do 20:00. To również kolejny sportowy kolarsko – biegowy weekend w Polanicy – w sobotę ścigają się górscy kolarze, a w niedzielę biegacze.

 

Choć termin najniższej opłaty startowej już minął, wciąż jeszcze można się zgłosić do udziału w zawodach, a formularz zgłoszeniowy można wypełnić on line na stronie www.superbieg.pl lub bezpośrednio w biurze zawodów – nawet tuż przed startem. Opłata do dnia startu włącznie wynosi teraz 80 PLN. Zawiera się w niej również numer startowy z elektronicznym chipem na wszystkie 6 edycji cyklu. Jeśli więc ktoś odbierze swój numer w Polanicy, skorzysta z niego na wszystkich pozostałych biegach zaliczanych do cyklu Runner’s World Super Bieg. Tadycyjna zawartość pakietu to oczywiście również pamiątkowa koszulka, medal na mecie, punkty odżywcze na trasie (na nich oczywiście Staropolanka i izotonik BYE), bufet na mecie, ciepły posiłek oraz – przede wszystkim – piękna, atrakcyjna, zabezpieczona górska trasa ze startem i metą w centrum uzdrowiska.

 

To oczywiście dopiero początek górskiego ścigania spod znaku RWSB, a biegowa wiosna rozkręca się coraz bardziej i mocniej. Kolejne spotkanie z Runner’s World Super Bieg już 10 czerwca w Szklarskiej Porębie i Świeradowie – Zdroju, bo właśnie te dwie miejscowości tradycyjnie łączy Interferie RUN. Start w Szklarskiej, meta w Świeradowie – biegiem przez Góry Izerskie. Potem będzie już tylko ciekawiej – 22 lipca w Bielawie czeka kolejny Półmaraton Górski Kalenica, Bielawska Dwunastka i totalna nowość – Ultra Sowa na dystansie 53 km. A w planach jeszcze przecież Wisła, Wałbrzych i finał w Świeradowie – Zdroju.

 

Na razie wszystko zaczyna się jednak w Polanicy – Zdroju, gdzie znów, tradycyjne, zapowiada się wysoka frekwencja, świetna atmosfera, a pogoda również wygląda zachęcająco. Góry czekają, a biegacze na pewno głodni są startów i rywalizacji. Wiosenny górski sezon startowy czas zatem zacząć, a Polanica – Zdrój pasuje do takiej inauguracji jak mało który górski kurort.

 

 

Więcej na http://cykl.superbieg.pl

 

Mieszkańcy Polanicy mają możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniu. Wszystkich chętnych zapraszamy do sekretariatu Teatru Zdrojowego – zgłoszenia przyjmowane są do 11 maja 2018.

Szczegóły

Data:
13 maja 2018
Wydarzenie Category: