Skip to content Skip to footer

3. ZIMA FILMOWA w Hrabstwie Kłodzkim

Przed dwoma laty we wstępie inaugurującym polanickie zimowe święto kina napisałem: „Jeżeli chcemy oglądać dobre filmy – możemy czynić to przez cały rok”. I pięknie się to u nas sprawdza. Obok corocznego Lata Filmowego pojawiła się nowa piękna tradycja zimowych „filmobrań”. W tym roku zapraszamy już po raz trzeci na przegląd najciekawszych utworów filmowych z ostatniego sezonu.
Jacek Szymański
Biuro Organizacji Spotkań Filmowych

13.02.
JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI
reż. HUGO GELIN
Francja, Anglia 2016

Czarnoskóry Samuel (grany przez rewelacyjnego Omara Sy) to swobodny, pełen radości życia niebieski ptak buszujący beztrosko po Riwierze. Ale do czasu gdy pojawi się poznana jakiś czas temu kobieta i wręczy mu owoc jednonocnej przygody, po czym zniknie. Nasz bohater bez grosza i z berbeciem w nosidełku rozpoczyna pierwszy dzień swojego nowego życia. I choć można ten film traktować jak ważną i ciekawą refleksję o dojrzewaniu do odpowiedzialności – to i tak będziemy się świetnie bawić.
A chusteczki też się przydadzą !

14.02.
DUSIGROSZ

reż. FRED CACAYE
Francja 2016
Pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek Francois Gautier od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie związał się z kobietą, bo nawet zakup uschłych kwiatów to w jego oczach finansowe szaleństwo. Pewnego dnia jednak jego świat staje na głowie, bowiem do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka. A to dopiero początek niespodzianek.

15.02.
CHANEL I STRAWIŃSKI

reż. JAN KOUNEN
Francja, Japonia, Szwajcaria 2009
„Nieznana historia zakazanej miłości” – tak reklamowano ten oparty na faktach film. Nieudana premiera „Święta wiosny” debiutującego Igora Strawińskiego, na której pojawiła się początkująca wówczas projektantka mody Coco Chanel – to pierwsze chwile ich znajomości. Minęło kilka lat i okazało się, że to nie tylko znajomość, lecz płomienny romans. Będziemy jego świadkami, a elegancja świata, w którym się znajdziemy i znakomita gra aktorska pozostaną nam na długo w pamięci.

Skip to content