2. Cały Kazio – Festiwal Marii Czubaszek

„Festiwal Marii Czubaszek jest wyjątkowym zjawiskiem na polskiej mapie kulturalnej. Z wielu powodów. Artystycznych, ponieważ pokazuje mistrzów wspaniałego, inteligentnego polskiego słowa, prezentuje cudownych muzyków i tworzy klimat zachwytu nad prawdziwą sztuka.

Drugim jest miejsce: Polanica-Zdrój – jedna z polskich uzdrowiskowych perełek. Park Zdrojowy, okoliczne góry, lasy, szlaki turystyczne, wspaniałe powietrze i wszechobecny spokój dają poczucie wolności, kompletnego zerwania z miejskim ruchem, chaosem i wszechobecnym biegie
m (nie wiadomo za czym i po co). Cywilizacyjny skok i związany z nim chaos XXI wieku popychają nas do niehigienicznego (w sensie intelektualnym i biologicznym) życia.
Zaraz zaraz! A ksiazka? A mądre słowo? A polski język? A nasza literacka tradycja? Stop! Trzeba się zatrzymać! Posłuchać! Pomyśleć – przecież to nie boli! Taki miał być w założeniu i jest w praktyce Festiwal Marii Czubaszek. Tak sobie wymarzyłem i przy pomocy cudownych ludzi z Polanicy udało się to osiągnąć. Jestem przekonany, ze siła spokoju i mądrość słowa jest ważniejsza niż cokolwiek innego.

I Festiwal będzie zawsze. – Hirek Wrona”

 

Skip to content