Zima filmowa w Hrabstwie Kłodzkim

0

ZIMOWA EDYCJA LATA FILMOWEGO
23-26 lutego 2017

plakatzima[1]
Tego jeszcze nie było! Nasze filmowe spotkania zawsze odbywały się w letniej porze i stąd ich dotychczasowa nazwa. Ale od czego jest fantazja i pomysłowość? Jeżeli chcemy oglądać dobre filmy – możemy czynić to przez cały rok. Teraz proponujemy edycję zimową, a przecież mamy jeszcze inne pory roku. Zobaczymy, co nam przyniesie przyszłość, a na razie zapraszamy na zimowe karnawałowe święto kina.

­­

PROGRAM SPOTKAŃ FILMOWYCH

23.02.
PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI
reż. KEN KWAPIS – USA – 2015 – 105 min.

24.02.
NIESAMOWITA MARGUERITE
reż. XAVIER GIANNOLI – Belgia, Francja – 2015 – 125 min.

25.02.
Karnawałowy wieczór w VILLI FILMOWIEC
KAWA I PAPIEROSY
reż. JIM JARMUSCH – USA – 2003 – 100 min.

26.02.
LEONARD COHEN. I’M YOUR MAN
reż. LIAN LUNSON – USA – 2005 – 100 min.

Start – godz. 19.30 – na wszystkie projekcje wstęp wolny

 

PIKNIK Z NIEDŹWIEDZIAMI
reż. KEN KWAPIS – USA – 2015 – 105 min.

Sławny pisarz Bill Bryson (Robert Redford) nie myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia – zamierza przebyć na piechotę malowniczy Szlak Appalachów. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Katza (Nick Nolte) – notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Główni bohaterowie postanawiają zmierzyć się z naturą (zarówno rozumianą jako przyroda, jak i tę własną) i podjąć to wyzwanie, by przekonać siebie i bliskich, że nadal są w stanie dokonać czegoś wielkiego. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zgoła odmienne znaczenie. A im dalej w las, tym robi się zabawniej!
Zobacz opis na Filmweb.pl

NIESAMOWITA MARGUERITE
reż. XAVIER GIANNOLI – Belgia, Czechy, Francja – 2015 -125 min.

Francja, lata 20. Baronowa Marguerite ma nadmiar czasu, pieniędzy i tylko jedno marzenie: zostać operową divą. Jako, że nigdy nie pobierała profesjonalnych lekcji śpiewu, a w dzieciństwie nie przyjęto jej nawet do chóru i w dodatku dobiega już jesieni życia, nie ma czasu do stracenia. Gdy koncertuje w posiadłości na organizowanych przez siebie balach charytatywnych, spotyka ją pewien dziennikarz i poeta-anarchista, który dla dowcipu postanawia wylansować ją jako zjawisko prawdziwie awangardowe, a w rzeczywistości “dzikie” i “szalone”. Inspiracją filmu była postać kiczowatej divy operowej Florence, a dla widzów twórcy stworzyli historię pełną wdzięku i świetnej zabawy.
Zobacz opis na Filmweb.pl

KAWA I PAPIEROSY
reż. JIM JARMUSCH – USA 2003 – 100 min.

Przy kawiarnianym stoliku siedzi Bob. Pali papierosa, sypie cukier do kawy, rozgląda się. Po chwili przysiada się do niego Steven. Mężczyźni piją kawę, palą papierosy, próbują rozmawiać. Dialog jest właściwie bezprzedmiotowy, pozbawiony tematu i kierunku. Początkowo zaczyna nas bawić, potem przychodzi czas na głębsze refleksje o życiu, o sztuce, o naszych bliźnich, a może i o nas samych. Ta wersja filmu pochodząca z 2003 roku jest zbiorem kilku takich właśnie zabawnych i refleksyjnych historii. To świetny “wstęp” do całej twórczości Jarmuscha. To esencja jego stylu i charakteru. To wreszcie stale aktualne i zawsze podziwiane przez widzów prawdziwe perełki filmowe.
Zobacz opis na Filmweb.pl

LEONARD COHEN. I’M YOUR MAN
reż. LIAN LUNSON – USA – 2005 – 100 min.

To film o życiu i karierze zmarłego niedawno Leonarda Cohena. Pretekstem do jego powstania było przygotowanie do wielkiego jubileuszowego koncertu Mistrza w Sydney Opera House. W koncercie tym wystąpili m.in. Nick Cave, Rufus, Jarvis Cocker, Teddy Thompson i wielu innych wybitnych śpiewaków. Ale w tym niezwykłym dokumencie usłyszymy też autentyczne wypowiedzi Cohena o życiu, o świecie, o sztuce, o swojej karierze, o szukaniu przyjaźni. A na końcu filmu usłyszymy tytułowy utwór „I’m your man” w wykonaniu samego Mistrza. Przed nami prawdziwa uczta duchowa – dla oka i dla ucha.
Zobacz opis na Filmweb.pl

Share.
Skip to content