Bike Maraton i Super Bieg

0

 

                      Czas na góry. Bike Maraton w Polanicy – Zdroju

 

Polanica – Zdrój jest w kalendarzu Bike Maratonu praktycznie od zawsze. To tu kiedyś odbywały się edycje finałowe, a kiedy impreza przestała się mieścić na terenie polanickiego stadionu, przeniosła się do centrum miasta, zajmując na start i metę ulicę Parkową i rozlewając się po Parku Zdrojowym. Wiosenne spotkanie Bike Maratonu  z górami od lat odbywa się właśnie tu i jest to właściwie inauguracja nr 2, bo ta pierwsza, właściwa, odbywa się oczywiście w Miękini, ale górska – tylko w Polanicy. Tu wreszcie mamy to, co jest treścią MTB.

Bike Maraton w Polanicy – Zdroju już 12 maja. Start o 11:00.

 

Zapisy do tej edycji, jak i do całego cyklu trwają nieprzerwanie na stronie www.bikemaraton.com.pl, ale zgłosić się można nawet w dniu startu. Oczywiście im wcześniej, tym taniej, a warto również rozważyć zakupu któregoś z pakietów obejmujących 3,4,5 lub więcej edycji. Wiadomo – w hurcie będzie jeszcze taniej ;-). Bike Maraton dopiero się rozkręca, to dopiero druga impreza cyklu, a w tym roku w sumie odbędzie się 11 maratonów.

 

Polanica zawsze gromadzi na starcie rekordowe ilości uczestników i zgodnie z ideą Bike Maratonu każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie – elita walczy na głównym dystansie GIGA (75 km, 1700 m przewyższenia), do wyboru pozostaje jeszcze wymagający dystans MEGA (51 km) i oczywiście MINI (w Polanicy 26 km), będący z założenia wyścigiem dostępnym dla wszystkich, ale również takim, który jest okazją do mocnego krótkiego startu. Do tego mamy drugą edycję Sonko Kids Bike Maratonu, w którym mogą startować już przedszkolaki.

 

Tradycyjnie – biuro zawodów działa w Polanicy już w piątek od 17:00 do 21:00, a w dniu imprezy zaczyna pracę od 8:00.

Dzień po Bike Maratonie odbędzie się w Polanicy – Zdroju III Półmaraton Górski i Dziesiątka Staropolanki – inauguracja cyklu biegów górskich Runner’s World Super Bieg. Zapowiada się więc kolejny sportowy i aktywny kolarsko – biegowy weekend.

 

Siłą Bike Maratonu w Polanicy – Zdroju jest oczywiście lokalizacja, urokliwe centrum miasta, Park Zdrojowy, ale przede wszystkim trasa. Będzie więc okazja na odnowienie znajomości z Wiecznością i jej Strażnikiem, Drogą Stanisława, Mokrą Ścieżką i Piaszczystą Drogą. Będzie trochę kręcenia między Wietrznikiem i Kamienną Górą, trafi się na pewno jakiś sztywny podjazd i techniczny zjazd. Długie stokowe odcinki, na których powoli łapie się wysokość i ostre, kręte zjazdy. Będzie łagodnie w dół, będzie chwila wytchnienia na płaskim, będzie szeroko i wąsko. Będzie po kamieniach, kocich łbach, korzeniach i po bruku. To będzie po prostu Bike Maraton w Polanicy – Zdroju.

 

Zapisy, szczegóły, informacje na http://bikemaraton.com.pl

 

 

III Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i Dziesiątka Staropolanki.

             RWSB rusza w góry już 13 maja!

 

 

Już w najbliższy weekend organizatorzy cyklu Runner’s World Super Bieg zapraszają do Polanicy – Zdroju. 13 maja, w niedzielę, odbędzie się tam trzeci już Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i bieg górski na 10 km – Dziesiątka Staropolanki. Startujemy o 11:00 z Parku Zdrojowego w Polanicy. Biuro zawodów będzie działać już od godz. 8:00 rano, ale numery startowe wraz z pakietem można odebrać także dzień wcześniej – w sobotę, po zakończeniu Bike Maratonu, który znów towarzyszy biegowi. W sobotę biuro zawodów  czynne więc będzie od 17:00 do 20:00. To również kolejny sportowy kolarsko – biegowy weekend w Polanicy – w sobotę ścigają się górscy kolarze, a w niedzielę biegacze.

 

Choć termin najniższej opłaty startowej już minął, wciąż jeszcze można się zgłosić do udziału w zawodach, a formularz zgłoszeniowy można wypełnić on line na stronie www.superbieg.pl lub bezpośrednio w biurze zawodów – nawet tuż przed startem. Opłata do dnia startu włącznie wynosi teraz 80 PLN. Zawiera się w niej również numer startowy z elektronicznym chipem na wszystkie 6 edycji cyklu. Jeśli więc ktoś odbierze swój numer w Polanicy, skorzysta z niego na wszystkich pozostałych biegach zaliczanych do cyklu Runner’s World Super Bieg. Tadycyjna zawartość pakietu to oczywiście również pamiątkowa koszulka, medal na mecie, punkty odżywcze na trasie (na nich oczywiście Staropolanka i izotonik BYE), bufet na mecie, ciepły posiłek oraz – przede wszystkim – piękna, atrakcyjna, zabezpieczona górska trasa ze startem i metą w centrum uzdrowiska.

 

To oczywiście dopiero początek górskiego ścigania spod znaku RWSB, a biegowa wiosna rozkręca się coraz bardziej i mocniej. Kolejne spotkanie z Runner’s World Super Bieg już 10 czerwca w Szklarskiej Porębie i Świeradowie – Zdroju, bo właśnie te dwie miejscowości tradycyjnie łączy Interferie RUN. Start w Szklarskiej, meta w Świeradowie – biegiem przez Góry Izerskie. Potem będzie już tylko ciekawiej – 22 lipca w Bielawie czeka kolejny Półmaraton Górski Kalenica, Bielawska Dwunastka i totalna nowość – Ultra Sowa na dystansie 53 km. A w planach jeszcze przecież Wisła, Wałbrzych i finał w Świeradowie – Zdroju.

 

Na razie wszystko zaczyna się jednak w Polanicy – Zdroju, gdzie znów, tradycyjne, zapowiada się wysoka frekwencja, świetna atmosfera, a pogoda również wygląda zachęcająco. Góry czekają, a biegacze na pewno głodni są startów i rywalizacji. Wiosenny górski sezon startowy czas zatem zacząć, a Polanica – Zdrój pasuje do takiej inauguracji jak mało który górski kurort.

Więcej na http://cykl.superbieg.pl

 

Mieszkańcy Polanicy mają możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach. Wszystkich chętnych zapraszamy do sekretariatu Teatru Zdrojowego – zgłoszenia przyjmowane są do 11 maja 2018.

Share.