Skip to content Skip to footer

21. Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim

21. Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim

W dniach 8-11 sierpnia rozpoczynamy kolejne dwudziestolecie naszych filmowych spotkań. Chcemy nadal prezentować filmy ważne, interesujące, dające dużo satysfakcji i radości z ich oglądania. Niech tegoroczny program będzie tego potwierdzeniem. Na spotkania zapraszamy jak zwykle do Teatru Zdrojowego, ale w tym roku zaczynamy w Muszli Koncertowej w Parku Zdrojowym, a kończymy w Villi FILMOWIEC, w której będziemy oglądać perły klasyki filmowej. A przed seansami – jak zawsze – czekają nas konkursy, nagrody i miła atmosfera.

PROGRAM
08.08. – godz. 21.00 – Muszla Koncertowa
Rozumiemy się bez słów
reż. Eric Lartigau (Francja, Belgia), 2014, 100 min.

09.08. – 19.30 – Teatr Zdrojowy
Idol
reż. Dan Fogelman (USA), 2015, 105 min.

10.08. – 19.30 – Teatr Zdrojowy
Ojcowie i córki
reż. Gabrielle Mucciono (USA, Włochy), 2015, 105 min.

11.08. – 16.00 i 19.30 – Villa Filmowiec (ul. Elsterska)
La Strada
reż. Federico Fellini (Włochy), 1954, 105 min.

Na wszystkie projekcje wstęp wolny!

 

ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane? A przede wszystkim – czy wszyscy „zrozumieją się bez słów” i znajdą dla siebie szczęśliwy finał?

Więcej o filmie na FILMWEB.PL

 

IDOL

Bohater filmu – Danny Collins – to gwiazdor muzyki, pełen pasji showman, typowy produkt wytwórni muzycznych z prywatnym samolotem, willą z basenem oraz młodszą od siebie o co najmniej ćwierć wieku atrakcyjną żoną. Ale to również zmęczony intensywnym życiem i karierą emeryt pragnący poczuć ciepło domowego ogniska z kochającą rodziną u boku. W dodatku przytrafiła mu się niewiarygodna historia : dostał niezwykły list od samego Jacka Lennona. Komplikacji jest więc mnóstwo, film zainspirowała prawdziwa historia, ale Al Pacino z tym wszystkim radzi sobie doskonale i sprawia, że jesteśmy skłonni w całą tę historię uwierzyć.

Więcej o filmie na FILMWEB.PL

 

OJCOWIE I CÓRKI

Nagrodzony Pulitzerem pisarz przechodzi załamanie nerwowe po tym, jak w wypadku samochodowym ginie jego ukochana żona, a on zostaje sam z 5-letnią córeczką. Stan zdrowia jednak nie pozwala mu na zajmowanie się dzieckiem. Opiekę nad dziewczynką przejmuje najbliższa rodzina. Po latach dorosła Katie próbuje odbudować więź z ojcem i nadrobić stracone lata. Czy będzie to możliwe? Pojawiają się tu poważne komplikacje – psychologiczne, rodzinne, ambicjonalne, także prawne. I tak rodzi się bardzo życiowa i emocjonująca historia, która dotyka każdego. A niewątpliwym walorem tego filmu jest wielka rola Russela Crowe.

Więcej o filmie na FILMWEB.PL

 

LA STRADA

To wielka klasyka filmu, jeden z najważniejszych utworów, jaki powstał w historii Dziesiątej Muzy. Rzadko w swych dziejach kino umiało powołać do życia parabolę tak uniwersalną, że prawie każdy mógł podkładać pod nią własne treści i tak zarazem osobistą i autorską. Pozornie prosta historia wędrownego cyrkowca i upośledzonej dziewczyny nawiązująca do tradycji sztuki i poetyki jarmarcznej stanowi do dziś dla każdego źródło ważnych refleksji moralnych i społecznych, a ponadto potrafi czynić to, co w kinie jest najważniejsze: wzbudzać nasze emocje, prawdziwie nas wzruszać i pozostawać na długo w pamięci.

Więcej o filmie na FILMWEB.PL

Opracowanie programu i prowadzenie przeglądu
JACEK SZYMAŃSKI
Biuro Organizacji Spotkań Filmowych

 

 

Skip to content