23. Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim

Już po raz 23. proponujemy Państwu bukiet różnorodnych filmowych atrakcji. Rozpoczynamy w nowym miejscu – w Parku Szachowym. Będzie zabawnie, ale też i refleksyjnie w filmie pod intrygującym tytułem „Niezwykła podróż fakira, który utknął w szafie”. A projekcje w Teatrze Zdrojowym zaczniemy od autentycznej historii niesamowitej kobiety – Glorii Bell – kreowanej przez Nicole Kidman w filmie „Królowa pustyni”. Potem będzie poważniej, bo „Powrót Bena” poruszy relacje rodzinne skażone problemem narkomanii. Na koniec „Dalida” – biografia wielkiej gwiazdy estrady. Jej wielkie przeboje będą dla naszych oczu i uszu prawdziwą ucztą.
A ponadto – konkursy z nagrodami, prelekcje i świetna atmosfera.

Serdecznie zapraszam
Jacek Szymański
Biuro Organizacji Spotkań Filmowych

23.07. /wtorek/
NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA, KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE
reż. KEN SCOTT – Francja, USA – 2018 – 90 min.

24.07. /środa/
KRÓLOWA PUSTYNI
reż. WERNER HERZOG – USA, Maroko – 2015 – 130 min.

25.07. /czwartek/
POWRÓT BENA
reż. PETER HEDGES – USA – 2018 – 100 min.

26.07. /piątek/
DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ
reż. LISA AZUELOS – Francja – 2016 – 125 min.

WSTĘP WOLNY


NIEZWYKŁA PODRÓŻ FAKIRA,
KTÓRY UTKNĄŁ W SZAFIE

Już sam tytuł sugeruje przedziwną filmową przygodę. To kolorowa, pełna nie tylko energii i emocji, ale też mądrości komedia, w której zakochają się wszyscy amatorzy filmowych baśni. To również piękna i wzruszająca opowieść miłosna. Jest w niej magia i olbrzymia dawka pozytywnej energii, a przy tym porusza ona również aktualne tematy, oferując mądrość i prostą lekcję życia. Po wyjściu z kina na pewno poczujemy się lżejsi, szczęśliwsi, a na świat, na ludzi i na swoją przyszłość spojrzymy przez różowe okulary.


KRÓLOWA PUSTYNI

Tytułową królową jest Gertrude Bell – brytyjska podróżniczka, pisarka i archeolożka samotnie przemierzająca Bliski Wschód. To buntowniczka o bogatym życiu duchowym, idealistka odkrywającą i opisującą rzeczywistość w poetyckiej konwencji. To romantyczna bohaterka, odważna, zadziorna i wprawdzie pogodzona ze światem, ale stale szukająca w swym życiu prawdziwej miłości. Czy uda się jej pogodzić zawodowe pasje, problemy i przygody w pustynnej scenerii z marzeniami i normalnymi ludzkimi uczuciami?


POWRÓT BENA

Tytułowy Ben to młody chłopak, który niespodziewanie pojawia się w domu swojej rodziny tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Spełnia się radosne marzenie jego matki o wspólnej Gwiazdce. Ale Ben jest narkomanem i nie po raz pierwszy powraca do domu „czysty”, by szybko powrócić do nałogu. Czy tym razem będzie inaczej? Czy podczas kolejnych 24 godzin, które mogą zmienić na zawsze ich życie, matka zrobi wszystko, by uratować ukochane dziecko?


DALIDA – SKAZANA NA MIŁOŚĆ

To opowieść o wspaniałym, ale też burzliwym i tragicznym życiu jednej z najwybitniejszych piosenkarek XX wieku – Dalidy. Urodzona w Egipcie – z matki Włoszki i ojca Francuza – Yolanda Gigliotti, od dzieciństwa marzyła o karierze. Po niezbyt udanych próbach zagrania w filmie spróbowała szczęścia na estradzie i od razu podbiła serca publiczności.
W pamięci słuchaczy ciągle żyją jej piosenki: Bambino, Paroles, Paroles czy Gigi L’amoroso. Posłuchajmy ich po latach, przypomnijmy sobie tę legendarną postać.

Skip to content