24. Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim

Wielkimi krokami zbliżamy się do srebrnego jubileuszu naszej imprezy. Tym razem bohaterkami naszych filmów będą niezwykłe kobiety. Wprawdzie tytuł pierwszego filmu na to nie wskazuje (GENTLEMAN Z REWOLWEREM), ale jakim byłby gentlemanem Robert Redford, gdyby nie otaczały go wspaniałe kobiety? A potem to już same niezwykłe kobiece postacie: kobieta z problemami (TULLY), kobieta wojująca (KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ) i wielka gwiazda ze swoim niesamowitym głosem i zagadkowym życiem (MARIA CALLAS). Jak co roku szykujemy dla Państwa jakieś nowe atrakcje – tym razem będziemy się spotykali na każdej projekcji w innym miejscu – szukajcie nas, bo naprawdę warto !!! A jeżeli pogoda popsuje nam szyki filmy obejrzymy w Teatrze Zdrojowym.

Serdecznie zapraszam
Jacek Szymański

21.07.
GENTLEMEN  Z  REWOLWEREM
reż. DAVID  LOVERY (USA – 2018 – 95 min.)
DEPTAK

22.07.
TULLY
reż. JASON  REITMAN (USA – 2018 – 95 min.)
PARK JÓZEFA

23.07.
KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ
reż. BENEDIKT  ERLINGSSON (Francja, Islandia, Ukraina – 2018 – 100 min.)
PARK SZACHOWY

24.07.
MARIA CALLAS
reż. TOM  VOLF (Francja – 2017 – 115 min.)
DEPTAK

Seanse w plenerze o  godz. 21.00
UDZIAŁ BEZPŁATNY

21.07. (WTOREK)
GENTLEMAN  Z  REWOLWEREM
reż. DAVID  LOVERY (USA – 2018 – 95 min.)
DEPTAK

Wiek Forresta Tuckera – dość oryginalnego gangstera, jak i Roberta Redforda odtwarzającego jego postać mógłby ich kwalifikować do spokojnej emerytury. Ale ani gangster, ani Redford na szczęście nie biorą tego pod uwagę. Nasz główny bohater nie ustaje w swoim procederze, jakim jest
rabowanie banków. A jest w tym wyjątkowo dobry. Przed nami refleksyjna, ale także lekka, opowiedziana z werwą i humorem opowieść.

GENTLEMAN  Z  REWOLWEREM

22.07.
TULLY
reż. JASON  REITMAN (USA – 2018 – 95 min.)
PARK JÓZEFA

Bohaterka filmu – kobieta w średnim wieku w zaawansowanej ciąży z dwójką małych dzieci, z których jedno jest autystyczne i sprawiające problemy szkolne. Mąż prowadzi własną firmę, a ponadto jest miłośnikiem gier komputerowych, które zajmują mu sporo czasu i energii. I w ich życie wkracza „nocna niania” Tully, która świetnie radzi sobie z tym wszystkim, pozwala głównej bohaterce na nowo odnaleźć samą siebie i doprowadza wszystko do idealnego porządku. Czy to koniec rodzinnych kłopotów? A może twórcy filmu szykują nam zupełnie inny zaskakujący finał?

TULLY

23.07.
KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ
reż. BENEDIKT  ERLINGSSON 
(Francja, Islandia, Ukraina – 2018 – 100 min.)
PARK SZACHOWY

Nasza bohaterka to nieco naiwna, ale wojownicza idealistka. Prowadzi miejscowy chór, a po godzinach sabotuje działania największych korporacji na świecie. Ponadto cały czas marzy o adopcji dziecka. To współczesna opowieść o żeńskim Dawidzie zmierzającym się z wielkim Goliatem, która pokazuje, jak z humorem i satysfakcjonującym poczuciem sprawiedliwości można poradzić sobie z palącymi problemami naszych czasów. A poza tym to okazja do podziwiania pięknych islandzkich krajobrazów i fascynującej muzyki.

KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ

24.07.
MARIA CALLAS
reż. TOM  VOLF (Francja – 2017 – 115 min.)
DEPTAK

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności – spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Ten film to fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z nagrań i niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.

MARIA CALLAS
Skip to content