4. Zima Filmowa w Hrabstwie Kłodzkim

Już po raz czwarty spotykamy się w porze zimowej. I znowu szukamy ważnych i atrakcyjnych filmów z ostatnich sezonów. A zawsze warto ich poszukać. Miejmy nadzieję, że i tegoroczne przypadną do gustu naszym widzom. Będzie tym razem sporo akcentów muzycznych, ale również nie zabraknie istotnych i zawsze przez nas poszukiwanych ważnych refleksji. A takie przecież powinno być dobre kino. Zapraszamy !!!

PROGRAM :
18.02. – MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA
19.02. – IMIGRANTKA
20.02. – PAVAROTTI

Seanse w TEATRZE ZDROJOWYM
CODZIENNIE KONKURSY Z NAGRODAMI !!!
Start – godz. 19.00 WSTĘP WOLNY

MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA

reż. ALICJA ALBRECHT, Polska – 2017 – 90 min.

Poruszający dokument obrazujący ostatni i bardzo szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim, w którym poznajemy nieznane dotąd jego archiwalne fotografie oraz teledyski i fragmenty nieśmiertelnych przebojów poruszających nie tylko nasze emocje i wspomnienia ale i wnikliwe spojrzenie na minioną rzeczywistość. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi członków rodziny, najbliższych przyjaciół oraz wybitnych kompozytorów, aktorów i piosenkarzy wielokrotnie współpracujących z artystą. Ten niezwykły film pokazuje prawdziwe oblicze Wojciecha Młynarskiego – artysty i człowieka.

IMIGRANTKA

reż. JAMES GRAY, USA – 2013 – 115 min.

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji nie może na Manhattanie liczyć na zbyt wiele. Jest obca, nie zna miejscowych zwyczajów, wpada w niezliczone pułapki, czasem rozbudza niepotrzebne nadzieje. A pod koniec narracja nabiera tempa, by jeszcze mocniej zdemaskować rojenia o „american dream” tak popularne po pierwszej wojnie światowej wśród emigrantów ze wschodniej Europy.

PAVAROTTI

reż. RON HOWARD, USA, Anglia – 2019 – 115 min.

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, który potrafił elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. Porażający swoją charyzmą, optymizmem, zawsze uśmiechnięty i potrafiący obrócić wszystko w dobry żart. Jakim chciałby być Pavarotti-artysta a jakim Pavarotti-człowiek? To pytanie, na którym opiera się i jest zbudowany ten film. Wykorzystano w nim nagrania z niezapomnianych występów, m.in. legendarny koncert Trzech Tenorów, wypowiedzi samego Mistrza i jego najbliższych, ale też nigdy niepublikowane materiały archiwalne, w tym jego prywatne filmy.

https://youtu.be/maHwPfWVWbo

W każdą środę o godz. 19.00 zapraszamy na seanse filmowe.

Szczegółowy miesięczny program dostępny jest w Teatrze Zdrojowym, Informacji Turystycznej oraz w grupie Kalejdoskop Filmowy na portalu facebook.com
Na wszystkie filmy – wstęp wolny.

Opracowanie programu i prowadzenie przeglądu
Jacek Szymański

Skip to content