170. Koncert Muzyki Kameralnej

170. Koncert Muzyki Kameralnej

Andrzej Chorosiński – organy (Polska)
Zdzisław Madej – tenor (Polska)
Michał Chorosiński – recytacje (Polska)

program
Romantyzm w muzyce i poezji

Louis Vierne (1870-1937)  – Carillon de Westminster
George Bizet (1838-1875) – Agnus Dei
Giaccomo Puccini (1858-1924) – Gratias Agimus-Messa di Gloria,
Lorenz – Ave Maria
Adam Mickiewicz (1798-1855) – Ballada ŚWITEŹ
Alexandre Guilmant (1837 -1911) – Lamentation
Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847) – Dann werden die Gerchtem Leuchten, Aria z Oratorium Eliasz
Adam Mickiewicz (1798-1855) – Ballada To lubię
Giaccomo Puccini (1858 – 1924) – E lucevan le stelle (aria Cavaradosiego z opery Tosca)
Stanisław Moniuszko (1819-1872) – Znaszli ten kraj (Aria Stefana z opery Straszny Dwór)
Adam Mickiewicz (1798-1855) Ballada Powrót taty
Charles Maria Widor (1844-1937) – IV Symfonie f-moll op. 13 (cz.III Andante cantabile, cz.VI Finale)

 

ANDRZEJ CHOROSIŃSKI
                Studia w warszawskiej Akademii Muzycznej, ukończył z wyróżnieniem w 1972 r. Koncertował w najbardziej renomowanych miejscach, w niemal wszystkich krajach Europy i wielu krajach Świata. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych w kraju i za granicą.  W 2003 r. ZPAV przyznał tytuł „Podwójnej Platynowej Płyty” płycie CD nagranej w Bazylice w Licheniu.
W latach 1993-1999 był rektorem Akademii Muzycznej im F. Chopina w Warszawie. Jest inicjatorem i dyrektorem artystycznym 8 międzynarodowych festiwali muzyki organowej i kameralnej.
W roku 2008 otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa w Keimyung University w Południowej Korei. Posiada liczne odznaczenia – m. in. Gloria Artis, Ecclesiae Populoque Servitio Praestanti. Jest autorem licznych projektów w zakresie budownictwa organowego w Polsce i za granicą.
Uczestniczył, jako organista w oprawie muzycznej uroczystości kanonizacyjnych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w 2014 r. w Watykanie.

ZDZISŁAW MADEJ
                Tenor. Wykonuje muzykę operową i oratoryjno-kantatową. Współzałożyciel kwintetu księży wokalistów “Servi Domini Cantores”. Obecnie występuje gościnnie jako solista na scenie Opery Wrocławskiej. Po ukończeniu studiów na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu został skierowany studia do Freiburga. W 2013 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuk muzycznych na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie.
Specjalizuje się w dziedzinie śpiewu liturgicznego. Jest adiunktem na Uniwersytecie Przyrodniczym w Międzywydziałowym Studium Pedagogiki we Wrocławiu, gdzie prowadzi zajęcia z emisji głosu. Prowadzi także m.in. zajęcia z praktyki śpiewu liturgicznego w Seminarium Duchownym we Wrocławiu oraz wykłada muzykę kościelną w Wyższym Seminarium Księży Salwatorianów w Bagnie. Jako artysta współpracuje z wybitnymi muzykami i występuje w wielu projektach koncertowych, na całym niemal świecie.

MICHAŁ CHOROSIŃSKI
                Urodził się w 1975 r.  W 1999 r. ukończył PWST im. L. Solskiego w Krakowie. W tym samym roku wystąpił w roli młodego Karola Wojtyły, w filmie poświęconym Janowi Pawłowi II pt. „Psałterz Renesansowy”.
Współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami m in., J. Hoffmannem, M. Grabowskim, P. Miśkiewiczem, J. Szurmiejem. Był gościnnym aktorem teatrów w Krakowie, Jeleniej Górze i Kaliszu. Obecnie jest aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu, gościnnie występuje wrocławskim Teatrze Współczesnym. Zagrał w wielu polskich filmach, m.in. „Ogniem i mieczem” czy „Starej baśni” oraz w serialach „Adam i Ewa”, „Pierwsza miłość”, „Klan”. Dużą popularność przyniosła mu rola Leszka Skalskiego w serialu „M jak miłość”.

Skip to content