Gala z udziałem solistów Teatru Wielkiego w Łodzi Aleksandry Borkiewicz (sopran) i Dawida Kwiecińskiego (tenor) oraz zespołu muzycznego Bogna Band i tancerzy łódzkich scen baletowych. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych, musicalowych, filmowych w ciekawych interpretacjach i aranżacjach.
Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
1 stycznia 2019 r.
godz. 19.00
Bilety w cenie 40 zł dostępne w sekretariacie Teatru Zdrojowego lub w kasie na dwie godziny przed koncertem.
Rezerwacja biletów: rezerwacje@teatr.polanica.pl lub 74 86 90 643
Aleksandra Borkiewicz
Sopran, ur. w 1992 roku w Łodzi.Ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na wydziale wokalno – aktorskimAkademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof.Urszuli Kryger i dr Bernadetty Grabias.
Na scenie debiutowała w roku 2010 rolą Solange, w światowej prapremierze opery „Kochankowie z klasztoru Valldemosa” M.Ptaszyńskiej, na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Z tym Teatrem współpracujestale w takich produkcjach jak „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego, “Rigoletto” G.Verdiego, ”Don Giovanni” W. A. Mozarta, „Halka” S. Moniuszki, „Carmen” G.Bizet, „Noc w Wenecji” J. Straussa, „Zemsta Nietoperza” J. Straussa, “BaronCygański” J. Straussa.
W swoim dorobku artystycznym posiada debiut na deskach Opery Narodowej rolą Basi w spektaklu „Cud, czyli Krakowiaki i Górale” J. Stefaniego, oraz debiut w Operze Wrocławskiej rolą Papageny w spektaklu „W krainie Czarodziejskiego fletu”.
Artystka brała także udział w IV edycji Festiwalu Oper Barokowych 2017, kreując rolę Sidonie w operze „Armide” J. B.Lully i debiutując tym samym w Warszawskiej Operze Kameralnej. Ta polska prapremiera została uwieczniona przez TVP Kultura z udziałem artystki. Była to koprodukcja z Innsbrucker Festwochen der Alten Musik, Music Festival Potsdam Sanssouci oraz Centre de musique baroque w Wersalu.
Dawid Kwieciński
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Claudia Visca. W kwietniu 2014 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim Rossiniego. W swoim dorobku artystycznym ma jeszcze partie: Młodego Cygana w operze Aleko Rachmaninowa, Ottokara w Baronie cygańskim Straussa, Freddiego Eynsford-Hill w musicalu My Fair Lady Fredericka Loewe. W sezonie 2015/2016 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w Don Giovannim Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli Do nOttavia oraz w operze La Traviata Giuseppe Verdiego jako Gaston. Brał udział również w światowej prapremierze„Złote Runo” Aleksandra Tansmana jako Don Toribe. Współpracuje z dyrygentami jak: Bassem Akiki, Michał Kocimski, Tadeusz Kozłowski, Łukasz Browicz, Wojciech Rodek, Ewa Michnik, Piotr Wajrak i wiele innych. Aktualnie współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi.
Bogna Band
Zespół Bogna Band, który tworzy sześcioro muzyków na stałe związanych z łódzkimi instytucjami kulturalnymi m.in. Filharmonią Łódzką czy Teatrem Wielkim w Łodzi, prowadzi bardzo ożywioną działalność koncertową. Występuje zarówno z projektami muzyki instrumentalnej, jak i towarzysząc znakomitym wokalistom. Repertuar jakim dysponuje jest bardzo rozległy – utwory sakralne, operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni patriotyczne, kolędy, jak również kompozycje muzyki popularnej. Zespół działa pod kierownictwem Bogny Dulińskiej- pianistki związanej z Akademią Muzyczną w Łodzi, natomiast aranży dokonuje klarnecistka i kompozytorka, Zuzanna Niedzielak. Bogna Band to nie tylko gwarancja wysokiego poziomu artystycznego,to również przemyślana stylizacja pod kątem prezencji oraz wspaniała energia płynąca z pasji do muzyki.