Dolnośląski Festiwal Muzyczny

W tym roku fani festiwalu będą mogli do woli cieszyć się brzmieniem muzyki klasycznej na żywo. Już pierwszego dnia sierpnia (1.08) o godz. 19.00 w polanickim kościele pw. Wniebowzięcia NMP wystąpi duet Krzysztof Karcz (organy) i Tomasz Stolarczyk (puzon). Artyści zaprezentują m.in. utwory: H. Purcel – aria, G.F. Händel: Largo, A. Dvořák – romance, J. Sandström – Lotta, L. Boëllmann – toccata z Suity gotyckiej.


Krzysztof Karcz to stypendysta Deutscher Akademischer Austauschdienst. W 2000 r. otrzymał I nagrodę na Konkursie Kompozytorskim BACH 2000 w Katowicach. Jest także laureatem II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu w 2005 roku. Na tym samym konkursie Koncertuje jako solista i kameralista w kraju oraz za granicą.
Tomasz Stolarczyk jest wielokrotnym laureatem najwyższych lokat na międzynarodowych (Gdańsk – 2012, Dąbrowa Górnicza – 2008, Brno – 2007, Jastrzębie Zdrój – 2004) i ogólnopolskich konkursach (Warszawa – 2006, Katowice – 2006, Mielec – 2003, Szczecinek – 2000 i 2001 Oława -1999). Prowadzi działalność koncertową jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. Jako solista występował m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią Krakowską, Filharmonią Zabrzańską, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Bielską Orkiestrą Festiwalową, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie, Orkiestrą Dętą Akademii Muzycznej w Krakowie. DFM zawita również do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.


Więcej informacji o sierpniowych koncertach na festiwalowym Facebooku


DFM powstał w 2013 roku. Jest to wydarzenie cykliczne, którego koncerty odbywają się niemal przez cały rok kalendarzowy. W programie festiwalu znajdują się zarówno koncerty muzyki klasycznej jak i jazzowej – swój repertuar prezentują uznani artyści oraz młodzi ambitni i zdolni muzycy. Dyrektorem wydarzenia jest Magdalena Kulig.
Magdalena Kulig – mezzosopran, absolwentka wydziału wokalnego wrocławskiej Akademii Muzycznej. Artystka występowała na licznych festiwalach i koncertach w Europie i Azji. Laureatka wielu konkursów wokalnych m.in. nagroda specjalna na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. H. Halskiej (2007 r. – Wrocław), laureatka sekcji barokowej konkursu wokalnego (2008 r. – Bolonia), III nagroda na Tiit Kuusik International Lied Competition (2011 r. – Estonia). Za płytę Elegie w 2012 r. otrzymała Wrocławska Nagrodę Muzyczną.

Skip to content