13.07 | PONIEDZIAŁEK
Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
obowiązują bilety
18.00 spektakl „Ziemia Ziemia” w wykonaniu dzieci i młodzieży z łódzkich domów dziecka w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej z udziałem Żanety Łabudzkiej, Czesława Mozila i Andrzeja Seweryna (współorganizatorzy: Fundacja Kultury i Sztuki TAKI JESTEM, Stowarzyszenie Przyjaciele Świata, Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju)
14.07 | WTOREK
Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
ul. Parkowa 2
wstęp wolny
11.00 Jacek Dehnel, Historie łajdackie. Z autorem rozmawia Eliza Kącka (współorganizator: Wydawnictwo Znak Literanova)
12.30 Krzysztof Środa, Rzeczy zdarzające się w podróży. Z autorem rozmawia Amelia Sarnowska (współorganizator: Wydawnictwo Czarne)
14.00 Joga, nazizm i mroczne ścieżki duchowości. Z Olgą Drendą, Dariuszem Misiuną i Przemysławem Witkowskim rozmawia Dominika Sitnicka
dyskusja inspirowana książkami Nicholasa Goodricka-Clarke’a Czarne słońce. Kulty aryjskie, ezoteryczny nazizm i polityka tożsamości (Black Sun: Aryan Cults, Esoteric Nazism, and the Poli_cs of Iden_ty) i Stewarta Home’a Fascist Yoga: Griers, Occul_sts, White Supremacists, and the New Order In Wellness (współorganizator: Instytut Myśli Politycznej im. Gabriela Narutowicza)
15.30 Małe Góry Literatury. Dzieci w sieci.
Z Magdaleną Bigaj i Adamem Mirkiem rozmawia Aneta Korycińska (Baba od polskiego)
17.00 Latający Uniwersytet Ludowy. Pokaz filmu Człowiek z marmuru Andrzeja Wajdy w setną rocznicę urodzin reżysera
19.45 Latający Uniwersytet Ludowy. Z Krystyną Jandą rozmawia Irek Grin
15.07 | ŚRODA
Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
ul. Parkowa 2
wstęp wolny
11.00 Małe Góry Literatury. Lekcja z Grzegorzem Kasdepkem: 45 puknięć w głowę (plus 3 na wszelki wypadek) (wiek: 9+)
obowiązują bilety
19.00 Punk(t) wyjścia: musical Teatru na Fabrycznej w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju (współorganizatorzy: Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, Powiat Kłodzki)
18.07 | SOBOTA
Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju
ul. Parkowa 2
obowiązują zapisy mailowe pod adresem lul@fundacjaolgitokarczuk.org, liczba miejsc ograniczona
10.00–12.00 Latający Uniwersytet Ludowy. Warsztaty z Katarzyną Kasią i Grzegorzem Markowskim: Jak rozmawiać publicznie, nie obrażając.

13-18 lipca 2026

godziny różne

Park Zdrojowy

Wstęp wolny oraz bilety

