Leszek Brodowski – altowiolista
Urodzony w Warszawie, rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 4 lat. Uczeń prof. Stefana Kamasy, z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Chopina w Warszawie. Studiował w Rzymie, Asyżu, Orvieto jako stypendysta rządu Italii.
Grał w Polskiej Orkiestrze Kameralnej, Orkiestrze J.Staniendy Wratislavia, Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim, Polskiej Filharmonii Kameralnej, Warszawskiej Operze Kameralnej, Tatro di San Carlo (Neapol), Cape Town Nico Ctr i in. Występował w słynnych salach USA (m.in. Carnegie Hall), Kanady, Japonii, Australii, RPA, Tajlandii, Indii i niemal całej Europy z dyrygentami i solistami, jak W.Lutosławski, K.Penderecki, J.Maksymiuk, K.Zimerman, A.Benedetto-Michelangeli, A.DeLarocha, F.Gulda, H.Szeryng, A.Grimiaux, G.Kremer, Y.Menuhin, A.Meneses, J.Swann, S.Accardo, G.Carr, A.Nicolet i wielu in. Jako solista – kameralista nagrywał dla Polskiego Radio, TV Polskiej, Polskich Nagrań, EMI, BBC, South African BC, ZDF i Radio France.
Założyciel i kierownik artystyczny Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej przy Teatrze Wielkim Warszawie i orkiestry smyczkowej Turdus Musicus, prowadził mistrzowskie letnie kursy w Polsce i Italii, tamże juror licznych konkursów kameralnych.
W latach 1991-1996 współpracował z organizatorami letnich kursów mistrzowskich w Asyżu i w Orvieto w Italii i koncertów dla papieża Jana-Pawła II w Castelgandolfo. Organizator I Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Kameralnej w Zakopanem, ponad 80 koncertów w Zakopanem i kilkudziesięciu innych w Polsce, RFN i w Italii. Wieloletni (9 lat) pedagog Akademii Muzycznej w Warszawie (asystent prof. Kamasy) i wielu szkół muzycznych (od 1978r.). Był wieloletnim wiceprezesem Towarzystwa Edukacji Artystycznej, wicedyrektorem w Zespole Szkół Artystycznych, członkiem zarządu Towarzystwa Muzycznego im. Szymanowskiego w Zakopanem. Przez 7 lat członek rady programowej Agrafki Muzycznej przy fundacji Pro Bono Poloniae i wykładowca na organizowanych przez fundację kursach kameralnych dla wybitnie utalentowanej młodzieży…
Zajmuje się również pracą publicystyczną i edytorską, jest też autorem ponad 40 unikalnych transkrypcji na altówkę, jak sonaty Vivaldiego, Marcello, Mozarta, Beethovena, Schuberta, Schumanna, Chopina, Griega, Rachmaninowa, Szymanowskiego i wielu innych utworów. Ostatnio występował w Italii, dwukrotnie na Festiwalu Dino Ciani w Cortina d’Ampezzo, z recitalami w Belluno, Padwie, Cesenie i in…
Krzysztof Stanienda – pianista
Urodzony 22 lutego 1986 roku w Warszawie, niezwykle uzdolniony pianista młodego pokolenia, absolwent UMFC w Warszawie w klasie prof. Edwarda Wolanina. Kształci się pod okiem wybitnych pianistów takich jak Wiera Nosina, Martin Hughes, Katarzyna Popowa-Zydroń, Andrzej Jasiński, Stefan Kutrzeba, Lee Kum-Sing, Krystyna Makowska-Ławrynowicz, Maja Nosowska, Jerzy Marchwiński.
Laureat konkursów krajowych i zagranicznych. W roku 2007 zdobył Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie w Łodzi, a w 2009 został finalistą na Międzynarodowym Konkursie w Lugano w Szwajcarii. W 2008 roku otrzymał nominację do Fryderyków za nagranie muzyki kameralnej. Rok później nagrywał dla Universal Music Polska wspólnie z Kamą Grott i Arturem Kasperkiem.
Współtwórca zespołu Chopin Piano Quintet, z którym w kwietniu 2014 roku, został laureatem Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej na Litwie. Dwa miesiące później otrzymał kolejne laury z zespołem we Włoszech, gdzie zdobył I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Pianello Val Tidone oraz I miejsce w kategorii Muzyka Kameralna i I miejsce na 12. Międzynarodowym Konkursie “Premio Citta di Padova” w Padwie.
Krzysztof Stanienda laureatem programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.
Występował na wielu festiwalach t.j.: Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Krakowie, „Wieczory w Arsenale” we Wrocławiu, Ogólnopolski „Tydzień Talentów” w Kąśnej Dolnej; a także za granicą w Japonii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Hiszpanii i we Włoszech.
Koncertował m. in. z „Sinfonią Varsovią”, „Chopin Academia Orchestra”, Orkiestrą „Wratislawia”, Orkiestrą „Spirit of Europe”, Śląską Orkiestrą Kameralną, Kwartetem Śląskim, Kwartetem „Camerata”, a także ze znakomitymi instrumentalistami tj. Lidia Grzanka-Urbaniak, Bartosz Bryła, Stefan Kamasa, Piotr Reichert, Jan Stanienda, Leszek Brodowski, Kama Grott, Marcin Zdunik, Anna Maria Staśkiewicz, Marta Kowalczyk, Magdalena Bojanowicz i in.
Współpracuje jako pianista-korepetytor przy warsztatach muzycznych w Kołobrzegu, Żaganiu i Janowcu. Od 2012 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.