Koncert Zimowy

Koncert zrealizowany w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego, wykonawcy: Magdalena Cornelius – mezzosopran,  Radosław Pujanek – skrzypce,  Thomas Cornelius – fortepian. 
W programie: Antonio Vivaldi Zima, Peter Cornelius Pieśni Świąteczne, Thomas Cornelius prapremiera światowa Zima, Johann Strauss fragmenty z operetki Zemsta nietoperza

Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej

29 grudnia 2019
godz. 19.00, wstęp: 25 zł


rezerwacja: 74 8690 643 lub rezerwacje@teatr.polanica.pl
Kasa biletowa czynna 2 godziny przed koncertem.


Magdalena Cornelius-Kulig

Magdalena Cornelius-Kulig
mezzosopran
Jest absolwentką wydziału wokalnego w klasie śpiewu E. Czermak Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Ukończyła także historię na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Występowała w wielu filharmoniach na licznych festiwalach, koncertach i recitalach wokalnych w kraju i zagranicą. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych, m.in. laureatką sekcji barokowej konkursu wokalnego w Bolonii Secondo Concorso Internazionale e Stagedi Approfondimento per Giovani Cantanti Lirici Citta di Bologna (2008), a także zdobywczynią III miejsca w Tiit Kuusik International Lied Competition w Estonii(2011). Pracowała pod kierunkiem wybitnych profesorów, m.in. Ch.Studer, G. Banditelli, D. Jones, I. Kremling, T. Żylis-Gary, H. Rumowskiej, C.Richardson-Smith, Ch. Elssnera, C. Eder.
Jest stypendystką Zarządu Województwa Dolnośląskiego w zakresie twórczości artystycznej, niemieckiego Richard Strauss Institut oraz angielskiej fundacji Dartington International School. Za płytę Elegie w 2012 roku otrzymała Wrocławska Nagrodę Muzyczną.

Radosław Pujanek

Radosław Pujanek
skrzypek, I koncertmistrz NFM Filharmonii Wrocławskiej 
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Bartosza Bryły oraz Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie u prof. Iwony Wojciechowskiej.Laureat konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Stypendysta m.in. Fundacji „Amadeus” oraz Fundacji Ewy Czeszejko-Sochackiej Promocja Talentu.
Latem 2006 i 2007 roku, jako koncertmistrz i dyrygent, prowadził międzynarodową orkiestrę festiwalową w Roussas (Francja). Wraz z Lutosławski Quartet nagrał płytę Witold Lutosławski Opera omnia I. Muzyka kameralna (CD Accord), która zyskała nominację do nagrody Fryderyk 2008 i Wrocławskiej Nagrody Muzycznej. W 2011 roku jako gościnny koncertmistrz został zaproszony do udziału w premierze opery Tosca w Teatro Municipal w Santiago de Chile oraz w projekcie Don Giovanni realizowanym podczas Haydn-Festival w Eisenstadt (Austria), zwieńczonym nagraniem DVD live. Propagator i miłośnik kameralistyki,współpracuje z takimi artystami jak Agata Szymczewska, Ryszard Groblewski, Tomasz Strahl, Marcin Sikorski, Marcin Zdunik. Razem z Łukaszem Długoszem, Katarzyną Budnik-Gałązką i Rafałem Kwiatkowskim tworzy Kwartet Fletowy. 

Thomas Cornelius

Thomas Cornelius
dyrygent, organista, pianista, klawesynista i kompozytor

Urodził się w Szlezwiku w Niemczech. Edukację muzyczną rozpoczął w tamtejszej katedrze.  Po maturze podjął studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Lubece. Uczył się tam gry na organach u prof. E. Lauer, ponadto uczył się dyrygentury, teorii muzyki, klawesynu i śpiewu. Następnie uzyskał dyplom mistrzowski z zakresu muzyki w Wyższej Szkole Muzycznej i Teatralnej w Hamburgu (organy u prof. W. Zerer, kompozycja u prof.R. Bahr). Już podczas studiów był organistą w katedrze w St. Marien w Hamburgu. Następnie pracował przez rok jako muzyczny dyrektor w archikatedrze St. Petri w Hamburgu. Jest laureatem międzynarodowych konkursów organowych, m.in.w Rosji, Luksemburgu i w Niemczech. Studiował także dyrygenturę na Yale University (USA). W 2015 r. Thomas Cornelius skomponował brakujące Agnus Dei do Mszy c-moll KV 427 Wolfganga Amadeusza Mozarta, premiera zakończyła się sukcesem w ślad za którym utwór ten był wykonywany m.in. w maju 2017 r. w Köelner Philharmonie oraz Bochumer Musikforum. Jego Lux aeterna utwór na solistów, chór i orkiestrę symfoniczną wykonywany był w Warszawie, w Haburgu w Elbphilharmonie oraz Laeiszhalle. W roku 2018 realizował zamówienie kompozytorskie NDR Elbphilharmonie Orchestra i Thomasa Hengelbrocka– Preludium. Jest autorem muzyki do ponad 30 filmów dla niemieckiej telewizji m.in. Arte, ARD, ZDF. Pracuje jako dyrygent gościnny z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” z którym w 2018 r.wykonywał w Warszawie Mszę Des-dur i Litanie Moniuszki na zaproszenie Teatru Wielkiego oraz Waldemara Dąbrowskiego. Jako pianista, klawesynista i organista koncertuje z największymi niemieckimi orkiestrami. Koncertując jako organista  grał w największych katedrach w Europie oraz w USA a w marcu 2017 roku wraz z NDR Elbphilharmonie Orchester pod batutą Krzysztofa Urbańskiego odbył po raz pierwszy tournée w Japonii. W nowo otwartej sali koncertowej Elbphilharmonie w Hamburgu był zaangażowany do ponad 50 koncertów.

Skip to content