Niebieski Koncert

NIEBIESKI KONCERT
Niebieski Koncert, to niecodzienne, dwugodzinne widowisko, w czasie którego oprócz świetnej muzyki, prezentowany jest Niebieski Film. Koncert wykonuje uznawana za jedną z najlepszych autorek tekstów i wokalistek w Polsce, pierwsza polska wykonawczyni, która w ramach własnej działalności podjęła regularną współpracę koncertową z zakładami karnymi, Joanna Kondrat. Laureatka nagrody głównej im. Anny Jantar oraz nagrody specjalnej radiowej Trójki, przyznanych na 49. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

NIEBIESKI FILM
Zrealizowany w więzieniu film dokumentalny, w którym sprawcy przemocy domowej obnażają mechanizmy swoich działań, mówią o smaku władzy, prezentują okrucieństwo z jakim traktowali swoje ofiary.
Ich wypowiedzi uzupełnione są komentarzami ekspertów. Są nimi Pani Renata Durda – kierowniczka Niebieskiej Linii, jeden z największych autorytetów w dziedzinie walki z przemocą oraz profesor Bogdan de Barbaro – wybitny psychiatra, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorami Niebieskiego Filmu są: prowadząca w filmie wywiady ze skazanymi Joanna Kondrat oraz Dariusz Łukawski – dziennikarz, producent telewizyjny i współtwórca m.in. telewizyjnych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka czy programu Tomasz Lis na Żywo.

Patronat merytoryczny nad dziełem objęła Niebieska Linia.
Niebieski Film jest pierwszym polskim filmem o ofiarach – bez udziału ofiar.

CEL
Co 40 sekund w Polsce jedna kobieta pada ofiarą przemocy. Rocznie daje to przerażającą liczbę 800 tysięcy ofiar. Niebieski Koncert ma na celu zwrócenie uwagi na problem przemocy w rodzinie oraz nieuregulowanych praw jej ofiar. Państwa zaangażowanie w realizację Niebieskiego Koncertu będzie ważnym głosem wsparcia dla ofiar przemocy, przyczyni się do nagłośnienia ich problemu, będzie również formą docenienia misji osób pomagających ofiarom zarówno zawodowo jak i na zasadach wolontariatu.
Niebieski Koncert to także pretekst do medialnego nagłośnienia działalności lokalnych organizacji niosących pomoc ofiarom przemocy.

Skip to content