Skip to content Skip to footer

Polanica recytacją stoi

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Polanicy – Zdroju, która odbyła się 24 czerwca 2014 roku, uzdolnionym artystycznie  uczestnikom Klubu  Recytatora działającego w Teatrze Zdrojowym – Centrum Kultury i Promocji prowadzonego przez Joannę Mazurkiewicz i Emilię Janowską, zostały wręczone podziękowania za ogromne sukcesy i promocję miasta Polanica – Zdrój.

recytatorzy

Zuzanna Makuchowska, Diana Bednarz i Konrad Pindral sięgnęli po najwyższe laury na konkursach recytatorskich w okresie marzec – czerwiec.

Młodzi recytatorzy startowali w konkursach, które odbywają się etapowo. Niezwykle trudno  dojść do finału, aby w nim się znaleźć, trzeba pokonać wielu uczestników  na szczeblach: szkolnym, miejskim, powiatowym. Na ocenę jury składa się: dykcja, dobór fragmentu prozy i wiersza, sposób prezentowania ich przez recytatora, tak aby uwierzyć, że kawałek historii, którą przekazują podczas turnieju naprawdę ich dotyczy. Młodym aktorom z Polanicy udało się to po raz kolejny.

Zuzanna Makuchowska – opieka artystyczna Emilia Janowska

  •  Wyróżnienie na Finale Wojewódzkim 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Oławie – 14 maja 2014 r. (konkurs etapowy w finale startowało 27 osób)
  •  I miejsce na Finale Dolnośląskim  XIX Konkursu Recytatorskim PEGAZIK w Kłodzku –  7 maja 2014 r.
  •  Nagroda Główna na Ogólnopolskim VIII Konkursie Przebudzeni do życia w Bielsku Białej – 1 czerwca 2014 r. (w konkursie startowało 18 najlepszych laureatów finałów wojewódzkich,  w tym roku przyznano 4 nagrody dla najlepszych recytatorów)

Diana Bednarz – opieka artystyczna  Joanna Mazurkiewicz

  •  laureatka eliminacji powiatowych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Kłodzku 8 kwietnia 2014 r.
  • laureatka Finału Wojewódzkiego 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Bolesławcu – 11 maja 2014 r.
  • Uczestniczka Finału Ogólnopolskiego 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Ostrołęce 29 czerwca 2014 r.

 Konrad Pindral- opieka artystyczna Emilia Janowska

  •  Nagroda na Finale Wojewódzkim 59. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego w Oławie – 14 maja 2014 r.  (konkurs etapowy w finale startowało 27 osób)
  •  II miejsce na Finale Dolnośląskim  XIX Konkursu Recytatorskim PEGAZIK w Kłodzku, 7 maja 2014 r.

 

Gratulujemy serdecznie sukcesów !!!

Skip to content