Ray Wilson & Quartet GENESIS Classic

Koncert z serii GENESIS Classic – Ray Wilson & Quartet odbył się w Teatrze Zdrojowym 08.09.2014 r. i przedstawił największe przeboje Genesis oraz autorskie kompozycje ostatniego wokalisty tej grupy – Raya Wilsona.

Ray Wilson został wyróżniony przez „Classic Rock Magazine“ jako jeden z najwybitniejszych wokalistów z Wielkiej Brytanii, kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za swoją sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Wcześniej, bo w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór Inside, który podbił listy przebojów całego świata. Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami i zespołami jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Parę lat temu, Ray Wilson zamieszkał w Polsce. Otrzymał z rąk Prezydenta – Akt Nadania Tytułu Ambasadora Poznania. Artysta jest założycielem działającej na terenie Poznania Fundacji Raya Wilsona, podejmującej działania z zakresu pomocy młodym ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym.

W tym roku Ray Wilson świętuje 20 rocznicę pracy artystycznej – wydania pierwszego albumu (1993-2013). Z tej okazji odbywa się trasa „20 years and more…”. W kwietniu tego roku ukazał się także jedenasty album w dorobku artysty zatytułowany – „Chasing Rainbows”.

W trakcie koncertu zabrzmiały m. in. takie przeboje jak: „Another Day in Paradise”, „No son of mine”, „Mama”, „Solsbury Hill”, „Invisible touch”, „Ripples”, „In the air tonight” i wiele innych.

ray plakat

Skip to content