Spektakl “Dobry Wieczór Państwu” – Krzysztof Materna, Olga Bołądź

“Dobry wieczór Państwu” to autoironiczny spektakl autorstwa Krzysztofa Materny. Autor prezentuje swój stosunek do zalewającej nas głupoty medialnej i estradowej. Opowiada anegdoty z życia estradowego, ironizuje na temat celebrytów i pseudomedialnych gwiazd.

Towarzyszy mu w brawurowej roli asystentka, grana przez znakomitą aktorkę Olgę Bołądź, przedstawicielka młodego pokolenia, której świat i wiedza oparta jest na Wikipedii, internecie i celebryckich ściankach.

Jest to rzecz autobiograficzna. Pokazuje moje alter ego, czyli człowieka, który przez długą część życia parał się estradą i telewizją. Przedstawia mój stosunek do dzisiejszych mediów i celebrytów, telewizji komercyjnych i niekomercyjnych. Zdradzam poniekąd publiczności, w jaki sposób jest nabijana w butelkę. Wyjaśniam, na czym polega ten cały show-biznes. To spektakl satyryczny, ale też i bardzo gorzki. Nie mogę pogodzić się z faktem, że środowisko to uległo takiej degradacji. Nie mogę pogodzić się z miałkością, sposobem traktowania telewidza jako idioty, niskim gustem różnych przedsięwzięć nam serwowanych. Nie chcę, by osoby, które nie zasługują na to, by były hołubione, stawały się gwiazdami, podczas gdy prawdziwe gwiazdy nie mają tego statusu i mieć nie będą. Nie podoba mi się to, że tandetna rozrywka zawłaszczyła edukację, kulturę i wszystkie inne sfery życia. Krzysztof Materna autor i reżyser spektaklu ,,Dobry Wieczór Państwu”

Bilety:
120 zł lub 140 zł
– Teatr Zdrojowy, pon-pt, 9-15, rezerwacje@teatr.polanica.pl, 748 690 643, wew. 17, 18
– www.kulturairozrywka.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl, ebilet.pl 

31 maja 2024

19.00

Teatr Zdrojowy
im. M. Ćwiklińskiej
Polanica-Zdrój

120/140 zł

Skip to content