Skip to content Skip to footer

Steve Kindler – koncert

Steve Kindler (USA) światowej sławy wirtuoz skrzypiec, jedyny na świecie muzyk grający na 9 strunowych skrzypcach elektrycznych został zaproszony przez Fundację „BORYNA” Centrum Terapii Dźwiękiem i Muzyką.

Cele wydarzenia:
1. Rozwój kulturalny i turystyczny wzrost znaczenia Miasta /Regionu
2. Inspirowanie młodych ludzi do rozwijania talentów artystycznych,
3. Działanie na rzecz zdrowia, oświaty, dialogu społecznego i kulturowego, przełamywania barier
4. Promowanie postaw łagodności, zmniejszenia skali agresji
Steve Kindler, uważany za jednego z ojców muzyki „fusion”, to ważna postać w historii muzyki, występował w legendarnym zespole Johna Mclaughina „Mahavishnu Orchestra”, był współzałożycielem grup muzycznych z Jeffem Beckiem, Janem Hammerem, grał między innymi z Catem Stevensem, Gerogią Kelly, Kitaro.

Steve Kindler jest wszechstronnym artystą perfekcyjnie poruszającym się w różnych stylach muzycznych, m.in. w klasyce, jazzie, jazz rocku, rocku progresywnym, bluesie, bepop. Mistrz zagra zarówno swoje własne kompozycje jak i wielkie dzieła klasyki w rewolucyjnej aranżacji na 9 strunowe skrzypce.
W repertuarze jego koncertów są transkrypcje i nowatorskie aranżacje utworów Witolda Lutosławskiego, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego na 9 strunowe skrzypce el. z przygotowaną przez siebie transkrypcją na orkiestrę, napisaną także do utworów, skomponowanych przez Lutosławskiego na flet i fortepian, co otwiera nowe możliwości dla muzyki współczesnej. Te utwory były grane podczas ostatniej wizyty Artysty w Polsce jesienią 2013. Nastąpiła także premiera nowych kompozycji, napisanych na 9 strunowe skrzypce. Kompozycje mają przestrzenne brzmienie, łączą elementy jazzu, klasyki, muzyki współczesnej, wprowadzają nowe struktury muzyczne, Steve Kindler zagra także na skrzypcach akustycznych, głównie żywiołowe melodie węgierskie.

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]
Skip to content