Tango projekt – Koncert noworoczny

Plakat wydarzenia

Najpiękniejsze tanga Astora Piazzolli, Carlosa Gardeli, a także kompozytorów polskich, m.in. Jerzego Petersburskiego “Ta ostatnia niedziela”. Przewodnie motywy muzyczne z filmów, m.in. “Zapach kobiety” czy “Wojna domowa”. Mistrzowska aranżacja instrumentalna, wokalna, a także znakomici tancerze stworzą niezapomniany wieczór noworoczny pełen emocji, temperamentu i namiętności.

W projekcie wystąpią:
Joanna Horodko – sopran
Dawid Troczewski – organy Hammonda
Jarosław Buczkowski – akordeon
Piotr Max Wiśniewski – kontrabas
Anna Gumna, Arkadiusz Gumny – tancerze

JOANNA HORODKO – sopran Laureatka licznych konkursów wokalnych polskich i międzynarodowych. Występowała w Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze Nova w Bydgoszczy, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Operze na Zamku w Szczecinie, Operze Wrocławskiej i Teatrach Muzycznych w Łodzi, Poznaniu i w Lublinie. Za swój debiut w Teatrze Wielkim w Łodzi została nominowana do nagrody “najlepszy debiut operowy sezonu 2001/2002”. W listopadzie 2006 roku uczestniczyła w obchodach Roku Mozartowskiego w Salzburgu. Współpracuje z filharmoniami m.in. w Gdańsku, Toruniu, Płocku, Wałbrzychu, Lublinie, Częstochowie, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Filharmonią Zielonogórską, Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Dolnośląską, Sinfonia Baltica w Słupsku. W 2019 roku została zaproszona na specjalny koncert na cześć międzynarodowych obchodów 200-lecia urodzin S. Moniuszki i 25-lecia Celebrity Symphony Orchestra w Toronto/ Kanada. W 2008 roku wykonała partię Violetty w “Traviacie” G. Verdiego w superprodukcji przygotowanej przez Teatr Muzyczny w Lublinie. Artystka wystąpiła u boku znakomitych skrzypków: maestro Vadima Brodskiego i romskiego wirtuoza Miklosza Deki Czureji. W 2018 wystąpiła w megaprodukcji Filharmonii Sudeckiej “Dwa żywioły” wraz z Krzysztofem Cugowskim. W kwietniu 2019 artystka ponownie zaśpiewała partię Violetty w “Traviacie” – tym razem w Ernst Reuter Saal w Berlinie. Dokonała nagrań dla TVP3, TVP Kultura oraz IPN z Teatrem Muzycznym w Poznaniu “Good Night” H.M. Góreckiego. Wydała także płytę “Pieśń współczesna – kompozytorzy poznańscy”. Od kilku lat jest jurorem na konkursach piosenek obok m.in.: Eleni, Artura Orzecha, Marka Piekarczyka, Haliny Mlynkowej, Szymona Wydry. Artystka chętnie wykonuje repertuar kantatowo-oratoryjny prezentując go m.in. na I Festiwalu Sakralnym “Muzyka u OO. Jezuitów”, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej Trzebnica u boku prof. Teresy Żylis-Gara. W 2021 uzyskała tytuł doktora habilitowanego Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie od 2016 roku jest adiunktem – pedagogiem śpiewu. W roku 2019 została przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżniona odznaką honorową “Zasłużony dla kultury polskiej”.

DAWID TROCZEWSKI – pianista, klawiszowiec, kompozytor i aranżer Absolwent klasy fortepianu poznańskiej “Szkoły Talentów” i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W dorobku artystycznym ma wiele nagród indywidualnych i zespołowych, m.in. Grand Prix “Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistów Jazzowych” – Warszawa ‘2006 (nagrodę wręczał musam Andrzej Kurylewicz); ponadto jego Trio zostało laureatem międzynarodowego konkursu “European Jazz Newcomer” w Hradec Kralove (Czechy); zdobył też II. Miejsce oraz Nagrodę Specjalną na “Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej” w Warszawie. Jest bardzo wszechstronnym muzykiem, odnajdującym się w różnych stylistykach. Współpracował i występował z takimi artystami, jak: Brad Terry (USA), Krystyna Prońko, Piotr Wojtasik, Krzysztof “Puma” Piasecki, Mack Goldsbury (USA), Luis Nubiola (Kuba), Dennis Hernandez (Hiszpania), “Alex Band” Aleksandra Maliszewskiego, Farida (Włochy), Zbigniew Wrombel, Marcin Jahr, Krzysztof Przybyłowicz, Andrzej Święs, Michał Kapczuk, Tomasz Grabowy, Iwona Loranc, Marek Torzewski, Katarzyna Jamróz, Krzysztof Kiljański, Anna Treter, Grzegorz Tomczak, kabaret Zenona Laskowika, Piotr Schulz, Jacek Kotlarski, Leszek Dranicki, orkiestra Filharmonii Wrocławskiej czy Sinfonia Baltica w Słupsku. Oprócz autorskich projektów, wielokrotnie zapraszany był do udziału w nagraniach płyt różnych wykonawców, muzyki do filmu oraz programów dla radia i telewizji. Koncertował na wielu prestiżowych scenach w Polsce, Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Anglii, Czechach, Ukrainie, m.in. w Filharmonii Lwowskiej, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w studio koncertowo-nagraniowym radiowej “Trójki”, na Zamku Królewskim w Warszawie, na festiwalach: “Głogowskie Spotkania Jazzowe”, “Komeda Jazz Festival”, JaZz Gdyni”, “Jazz Camping Kalatówki”, “Krakowskie Zaduszki Jazzowe”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Hanza Jazz Festival”, “Świdnickie Noce Jazzowe”, “Green Town of Jazz”, “Jazz w Lesie”, “Memorial to Miles”, “Sumy Jazz Fest” (Ukraina), “RCK Pro Jazz”, “Jazz nad Sanem”,”Verdener Jazz und Blues Tage” (Niemcy), “Baltic Song Festival” (Karlshamn, Szwecja), “Jazz Goes to Town” (Czechy), “Legnica Cantat”, “Gitarą i Piórem” i wielu innych.

JAROSŁAW BUCZKOWSKI – akordeonista Absolwent Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach (kierunek jazz i muzyka estradowa). Nauczyciel akordeonu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Uczestnik wielu konkursów i festiwali, m.in. “Krokus Jazz Festiwal”, “Głogowskie Spotkania Jazzowe”, “RCK Pro Jazz Festiwal”. Jest bardzo wszechstronnym muzykiem, jednym z nielicznych w Polsce grających jazz na akordeonie. Koncertował w krajach Europy (Włochy, Niemcy, Belgia, Austria, Szwajcaria, Wyspy Kanaryjskie), a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W trakcie dotychczasowej pracy artystycznej współpracował z wieloma artystami sceny jazzowej (Piotr Kałużny, Zbigniew Wrombel, Krzysztof Przybyłowicz, Marcin Jahr, Frank Parker (USA), Martin Uherek (SK), Hans Peter Salentin (D), David Dorużka (CZ), wokalnej (Justyna Szafran, Iwona Loranc, Katarzyna Groniec, Grzegorz Tomczak, Agnieszka Różańska) i kabaretowej (Zenon Laskowik) jak również z aktorami Jackiem Fedorowiczem, Adrianną Biedrzyńską, Haliną Łabonarską, Wiesławem Komasą. Od czterech lat prowadzi klasę akordeonu jazzowego na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Lesznie. Prowadził warsztaty jazzowe dla studentów m.in. w Akademii Sztuki w Szczecinie, Akademii Muzycznej w Poznaniu a także w Conservatorio Di Musica Alfredo Casella- L’Aquila (Włochy). W swoim dorobku ma koncerty z orkiestrą symfoniczną, kameralną i Big Bandem. Jest często zapraszany do nagrań jako muzyk sesyjny. W roku 2011 ukazała się płyta “Buczkowski/Kałużny: Komeda – Inspiracje”. Dokonał nagrań dla radia i telewizji w Polsce, Niemczech i Austrii.

1

1 stycznia 2024

3

godz. 19.00

2

Teatr Zdrojowy 
im. M. Ćwiklińskiej
Polanica-Zdrój

4

60 zł / 75 zł

Bilety do nabycia
w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju, ul. Parkowa 2, tel: 74 869 06 43 wew. 18 (pn.-pt.:9.00-15.30), rezerwacje@teatr.polanica.pl 
lub w sprzedaży internetowej: www.kupbilecik.pl 

Skip to content