Skip to content Skip to footer

VIII Królewski Rajd Samochodów Zabytkowych

Z wielką radością informujemy, że w dniach 20 -23 czerwca 2019 roku odbędzie się długo wyczekiwany VIII Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów.

Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów to inicjatywa podjęta w 2002 roku przez inżyniera Macieja Rzepeckiego, wielkiego pasjonata dawnej motoryzacji, właściciela cenionej w całej Europie firmy Rzepeckiauto, zajmującej się renowacją zabytkowych samochodów, wyspecjalizowanej w markach brytyjskich, takich jak Jaguar, Aston Martin, MG czy Lotus. Przez 7 lat rajdy organizowane przez Macieja Rzepeckiego cieszyły się ogromną popularnością nie tylko wśród uczestników, ale również wśród publiczności, dla której była to wyjątkowa okazja do zobaczenia tak wielu starannie odrestaurowanych zabytków w jednym miejscu.

Ostatni Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów odbył się 10 lat temu w Kotlinie Kłodzkiej. Z okazji tej rocznicy pragniemy powrócić do cyklicznej tradycji organizowania Rajdu i w tym roku wracamy na Dolny Śląsk!

40 załóg ubranych w stroje nawiązujące do epoki, z której pochodzi ich auto, wyruszy spod Pałacu w Jabłonnie w stronę Polanicy Zdroju. Przez 3 dni uczestnicy będą rywalizować ze sobą na trasie liczącej ponad 800 km, wezmą udział w próbach sportowych i odcinkach specjalnych. Przejadą przez urokliwe, pełne turystów uzdrowiska, wezmą udział w uroczystych paradach i powalczą o przygotowane przez Burmistrzów nagrody specjalne.

Ale Rajd Królewski to nie tylko rywalizacja. To także niepowtarzalna okazja do niekończących się rozmów, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości. To wieczorne spotkania, koncerty, spacery. Wspólna pasja tworzy wyjątkową, rodzinną atmosferę, która łączy pokolenia.

Skip to content