Wydanie książki o walorach edukacyjnych z zakresu przyrody i ekologii dla dzieci

W dniu 27.10.2016 Teatr Zdrojowy-Centrum Kultury i Promocji podpisał umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na realizację projektu “Wydanie książki o walorach edukacyjnych z zakresu przyrody i ekologii dla dzieci”. Głównym celem projektu jest wydanie książki dla dzieci zawierającej elementy edukacji ekologicznej.

Wychodząc naprzeciw potrzebie edukacji przyrodniczej i wspieraniu działań proekologicznych wśród dzieci, w ramach zadania powstanie materiał dydaktyczno-rozrywkowy przeznaczony dla osób w wieku 4-9 lat. Nauka przez zabawę – czyli książeczka zawierająca elementy edukacyjne podane w inspirujący, ciekawy sposób, zachęcające najmłodszych do penetrowania sudeckiej przyrody.

Część merytoryczna obejmować będzie następujące zagadnienia:
– natura ( gatunki roślin, drzewostan, zwierzęta na ziemi kłodzkiej)
– tematyka ekologiczna ( zachowanie w lesie, segregacja śmieci)
– legendy regionu

Część rozrywkową stanowić będą uwielbiane przez dzieci zagadki, łamigłówki, rebusy. Książka będzie miała swoich bohaterów, którzy w ciekawy sposób, za pomocą anegdot i zabawnych opowiastek wprowadzą czytelnika w poruszane zagadnienia.

Kwota zadania: 37.904,76 zł
Kwota dofinansowania WFOSiGW: 24.000 zł

stopka

Wydanie książki o walorach edukacyjnych z zakresu przyrody i ekologii dla dzieci – Teatr Zdrojowy w Polanicy-Zdroju Skip to content