Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

19. Lato Filmowe w Hrabstwie Kłodzkim

18 lipca 2015 - 20 lipca 2015

18.07 – sobota

– godz. 18.00 – Teatr Zdrojowy- projekcja filmu : TRZY  POGRZEBY  MELQUIADESA ESTRADY , słowo wstępne – Jacek Szymanski

 

godz.20.30 Muszla Koncertowa – koncert

Inauguracja Lata Filmowego- niezwykły koncert muzyki filmowej i fragmenty  „Czterech pór roku” Antoniego Vivaldiego w oryginalnych- jazzowych interpretacjach.

The 5 th Seasion- Niezwykły projekt – nie dlatego, że oparty na najbardziej chyba rozpoznawalnym i spopularyzowanym na świecie koncercie solowym, w dodatku dziele twórcy tej formy – Antonio Vivaldiego -„Cztery pory roku”. Niezwykły z tego względu, iż to bodaj jedyna adaptacja całości utworu.

Uniwersalnym kluczem użytym przy tworzeniu tego opracowania jest jazz, z całą jego różnorodnością, eklektyzmem i bogactwem form. Przy czym absolutnie nie chodzi o to, by tym kluczem otworzyć wszystko, co możliwe, a tylko te sekretne, zamknięte – ze względów historycznych, kulturowych lub choćby formalnych – drzwi i przejścia. Zadanie trudne w realizacji przede wszystkim dlatego, że z założenia oryginalna forma pozostaje bez zmian. Muzycy pracując nad adaptacją z uwagą i wyobraźnią otwierają tylko fragmenty kolejnych części, tworząc dla siebie pole do osobistych interpretacji i improwizacji. Poruszają się w tych przestrzeniach z wielką swobodą, zwracając przy tym baczną uwagę na programowe i sonorystyczne konteksty poszczególnych części dzieła.

Na charakter i ekspresję tego opracowania bez wątpienia wpływa skład zespołu, który je współtworzy – zarówno koncepcyjnie jak i wykonawczo: Janusz Nykiel – violonczela, Łukasz Perek – piano/keyb, Jakub Olejnik – db/bg, Zbigniew Lewandowski – dr/perc, Jacek Szreniawa – g. 

Jakkolwiek dzieło już gotowe i sprawdzone, to sami muzycy twierdzą, że na pewno będzie ono jeszcze ewoluowało. Z całą jednak pewnością mogę Państwu polecić ten koncert. Zdając sobie sprawę z tego, że Wasze oczekiwania będą bardzo różne, mogę zagwarantować, iż się nie rozczarujecie. Zbigniew Lewandowski

19 lipca  – niedziela
godz. 19.00– Teatr Zdrojowy  – projekcja filmu O N D I N E, słowo wstępne – Jacek Szymanski

20 lipca
godz. 19.00– Teatr Zdrojowy  – projekcja filmu K O N E S E R, słowo wstępne – Jacek Szymanski

 

Szczegóły

Początek:
18 lipca 2015
Koniec:
20 lipca 2015
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Miejsce wydarzenia

Skip to content