Rafał Blechacz – Z klasyką i jazzem przez Polskę

fot. Michał Kobyliński

16 sierpnia 2024

Zapraszamy na koncert Rafała Blechacza w Teatrze Zdrojowym w Polanicy–Zdroju.

Projekty „Z klasyką/jazzem przez Polskę” od początku cieszą się ogromnym powodzeniem. Z sukcesem promują one muzykę klasyczną i jazzową w mniejszych miejscowościach na Dolnym Śląsku, w których mieszkańcy na co dzień nie mają możliwości obcowania z tego rodzaju sztuką i uczestniczenia w różnorodnych wydarzeniach artystycznych.

Tym samym przełamują bariery w obcowaniu ze sztuką, nie tylko na poziomie finansowym czy organizacyjno-logistycznym, ale i psychologicznym. Dzięki nim muzyka klasyczna i jazzowa dociera do publiczności, która – często po raz pierwszy – ma okazję zapoznać się ze wspaniałym repertuarem i poznać wybitnych wykonawców, występujących w najważniejszych polskich i europejskich salach koncertowych. Koncerty odbywają się w dolnośląskich miasteczkach, wsiach, na lokalnych scenach, w amfiteatrach i innych przestrzeniach plenerowych, umożliwiając mieszkańcom uczestniczenie w wydarzeniach artystycznych na najwyższym poziomie.

Cykle te są realizowane przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, na Dolnym Śląsku współorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Krzysztofa Maja. Operatorem jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Skip to content