189. Koncert Muzyki Kameralnej

XXXI Międzynarodowe Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej
Polanica-Zdrój, czerwiec-wrzesień 2022

189. Koncert Muzyki Kameralnej

14 lipca 2022 (czwartek)
godz. 19.30
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Polanica-Zdrój
wstęp: wolne datki na remont organów

wystąpią
Małgorzata Klorek (Polska) – organy
Ewa Rułka (Polska) – flet

program
Johann Sebastian Bach (1685-1750)
Wstęp i fuga z Kantaty BWV 21
„Ich hatte viel Bekummernis”
opr. na organy Franz Liszt

Ludwig van Beethoven (1770-1827)
Adagio na flet WoO 33/1

Alexander Guilmant (1837-1911)
Final alla Schumann op. 83

Gaetano Donizetti (1797-1848)
Sonata c-moll na flet

Sigfrid Karg-Elert (1877-1933)
Valse mignonne op. 142 nr 2

Ignacy Jan Paderewski (1860-1941)
Melodia op. 16 nr 2
opr. Stanisław Barcewicz

Cesar Franck (1822-1890)
Finał op. 21

dr Małgorzata Klorek
Ukończyła studia na wydziałach Wychowania Muzycznego i Instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Studiowała grę organową pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez wybitnych wirtuozów organów w kraju i za granicą.
Od wielu lat organizuje Kursy Interpretacji Muzyki Organowej w Szczecinie dla uczniów szkół średnich pod kierunkiem prof. Andrzeja Chorosińskiego i Kursy Improwizacji Organowej pod kierunkiem prof. Tomasza Adama Nowaka (Niemcy), w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Muzycznego im. Carla Loewe. Prowadzi klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. Jest koordynatorem polsko – niemieckiego projektu Europejskiej Akademii Organowej w Wartin (Niemcy). Pełni funkcję kierownika artystycznego licznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Posiada w swoim dorobku nagrania radiowe, telewizyjne oraz płytowe.

Ewa Rułka
Flecistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Współpracowała z Orkiestrą Kameralną Collegium Varsoviense w Warszawie, wykonując utwory od baroku do muzyki współczesnej. Aktywnie działa na rzecz podniesienia poziomu szkolnictwa artystycznego, organizując kursy i warsztaty dla nauczycieli oraz uczniów szkół muzycznych, prowadzone przez uznanych artystów i wybitnych pedagogów. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach interpretacji muzycznej oraz metodyki nauczania indywidualnego i zespołowego, prowadzonych m.in. przez profesorów: Philippa Bernolda, Marię-Lennę Mäkila, Antoniego Wierzbińskiego. Prowadzi  działalność koncertową w kraju i za granicą.

Skip to content