Skip to content Skip to footer

Bike Maraton

Bike Maraton Polanica-Zdrój. To już naprawdę teraz!

         Trzecia edycja Bike Maratonu 2019 odbędzie już 11 maja w Polanicy-Zdroju i będzie pierwszą w tym sezonie rozgrywaną w górach. Po startach w Miękini i Zdzieszowicach, które z reguły rozgrzewają zawodników u progu sezonu, Bike Maraton wjeżdża wreszcie nieco wyżej, a uczestnicy na pewno nie mogą się już tego doczekać.

Polanica-Zdrój to symbol Bike Maratonu i jest na liście przystanków cyklu praktycznie od początku jego istnienia.

W tym roku koronny dystans Bike Maratonu będzie miał 73 km i przewyższenie 1800 m. Start, tradycyjnie, z Parku Zdrojowego przez centrum Polanicy, w stronę Huty, a po krótkiej wspinaczce trawers drogą Wieczność. Choć przewyższenia bywają na Bike Maratonie większe, a trasy dłuższe, to GIGA w Polanicy łatwe nie jest. Kilometry niekończących się krętych zjazdów i podjazdów zmuszają do ciągłej koncentracji i mocnej pracy na całym dystansie. Start dystansu GIGA o godz. 10:00.

O 11:00 wyjadą na polanicką trasę ci, którzy wybierają dystans CLASSIC (32 km) lub MEGA (52 km). Tu istnieje możliwość wyboru dystansu na trasie, a start jest wspólny. Obowiązuje też podział na sektory startowe.

O 11:30 wystartuje dystans FUN i będzie miał 18 km. Wszyscy już się przyzwyczaili, że w tym sezonie Bike Maraton ma 4 dystanse i osobne starty o różnych godzinach.

Wiosenne ściganie  na pograniczu Gór Bystrzyckich i Stołowych daje zawsze sporo frajdy i niezłego kopa na resztę sezonu. Na tym wyścigu jest wszystko, co potrzebne do zabawy w MTB – długie podjazdy, które zdają się nie mieć końca, techniczne zjazdy po korzeniach i śliskich głazach, wąskie leśne ścieżki wśród stuletnich świerków i rozległe widoki. Organizatorzy spodziewają się w Polanicy – Zdroju ponad 1500 zawodników i zawodniczek.

Biuro zawodów będzie przyjmować zapisy i wydawać pakiety startowe przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym już w piątek od godz. 16:00 do 21:00, a w sobotę od 8:00 rano.

Zapisy internetowe na https://bikemaraton.com.pl/rejestracja/ Znów też szykuje się aktywny, sportowy weekend, bo w niedzielę w tym samym miejscu odbędą się górskie biegi: IV Półmaraton Polanica – Zdrój i Dziesiątka Staropolanki, które otworzą biegowy cykl Runner’s World Super Bieg.

Trasa
profil CLASSIC
profil FUN
profil GIGA
profil MEGASign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]
Skip to content