Największa w Polsce impreza nordic walking

 

 

W 15 miastach rozpoczyna się największa w Polsce impreza nordic walking

 

  • Inauguracja tegorocznego cyklu Pucharu Polski Nordic Walking odbędzie się 5 maja w Mielnie.
  • W tym roku oprócz Pucharów Polski Akademia Zdrowia Santandera będzie obecna również na Pucharach Regionalnych ‑ łącznie podczas 15 imprez dla miłośników marszów z kijami.
  • W wybranych zawodach wezmą udział aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski – ambasadorzy Akademii Zdrowia Santandera.
  • Do udziału w rozgrywkach może przystąpić każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania.
  • Organizatorami wydarzenia są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Mielno. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. Imprezę dotuje Ministerstwo Sportu i Turystyki

 

Mielno to pierwszy przystanek na tegorocznej mapie Pucharów Nordic Walking. Uroczyste rozpoczęcie cyklu odbędzie się 5 maja br. Cykl Pucharów Nordic Walking to imprezy zarówno dla wprawionych młośników tej dyscypliny, jak i dla amatorów. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Uczestnicy po wcześniejszej rejestracji mogą spróbować swoich sił na różnych dystansach: 5 km, 10 km, 21 km (w przypadku Pucharów Polski) oraz 400 m dla dzieci. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w zawodach, konkurować będzie o tytuł zdobywcy Pucharu Polski lub Pucharu Regionalnego, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.

 

‑ Puchary Nordic Walking to już dziewiąta edycja największego cyklu imprez rekreacyjno-sportowych poświęconych tej dyscyplinie w Polsce ‑ mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, która jest organizatorem wydarzenia.

‑ Cieszy nas fakt, że w tym roku nasz strategiczny partner Santander Cnsumer Bank zdecydował się wesprzeć dodatkowo Puchary Regionalne z finałem 2 września w Szczecinie. To osiem dodatkowych miejscowości, w których zorganizujemy wspólne marsze ‑ dodaje.

 

Zawody Pucharów Polski wystartują 5 maja na deptaku przy ul. Kościuszki w Mielnie. Rejestracja zawodników rozpoczyna się od godz. 8:00, a pierwszy marsz już o godz. 10:00. Wszystkie osoby, które ukończą zawody, nie przekraczając regulaminowego czasu, otrzymają medale. Na tych, którym uda się stanąć na podium, czekają okolicznościowe puchary.

W 3 eventach wezmą udział ambasadorzy Akademii Zdrowia Santander – aktorzy Tamara ArciuchBartłomiej Kasprzykowski. Będą obecni w Pucharach Polski w Kolbuszowej, Polanicy i w Hajnówce – gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski.

 

‑ Ideą cyklu Pucharów Polski oraz Pucharów Regionalnych jest aktywizowanie Polaków do regularnego uprawiania sportu. Nordic walking idealnie się do tego nadaje ‑ dostępna dla wszystkich, bez względu na wiek: od kilkulatków po seniorów ‑ mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

‑ Dodatkowo można ją uprawiać samemu bądź z rodziną czy znajomymi ‑ według indywidualnych upodobań. To świetna okazja, by przekonać się do sportu. Nordic walking to umiarkowany wysiłek, który wpływa korzystnie na zdrowie i kondycję fizyczną ‑ dodaje.

 

Nordic walking z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Według badań regularny spacer z kijkami, to nie tylko lepsze samopoczucie, ale przede wszystkim lepsze wyniki zdrowotne. Poprawa pracy układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, zwiększona ruchliwość stawów, redukcja nadciśnienia oraz obniżenie poziomu cukru i cholesterolu we krwi. Prawidłowe chodzenie z kijami angażuje ponad 90 proc. mięśni i pozwala spalać o 40 proc. wiecej kalorii niż podczas zwykłego marszu. Trening nordic walking spowalnia również procesy starzenia, eliminuje stres, uczucie sztywności karku i barków.

 

Trasa tegorocznych Pucharów Polski przebiega etapowo przez siedem miast: Mielno, Konstancin-Jeziorną, Kolbuszową, Polanicę Zdrój, Osielsko, Potęgowo oraz Hajnówkę, która kończy zawody. Natomiast Puchary Regionalne odbędą się w kolejnych ośmiu miejscowościach: Polańczyku, Czaplinku, Jarosławcu, Wągrowcu, Okonku, Skrwilnie, Śremie, Szczecinie. Podczas finałów zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowych. Finał jak co roku odbędzie się w Hajnówce, miejscowości gdzie dwukrotnie został pobity rekord frekwencji, kiedy to liczba uczestników oscylowała wokół 1 000 osób.

 

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia Santandera są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

 

W ramach Akademii Zdrowia Santandera i Nordic Walking na Receptę odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking pod nazwą Nordic Walking na Receptę. Ta cenna inicjatywa jest organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorki o godz. 17.00, od maja do listopada, w ponad 100 miejscowościach w Polsce można się nauczyć prawidłowej techniki nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking.

 

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty gotówkowe, kredyty na nowe i używane samochody, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są online oraz poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe, sklepy i punkty usługowe.

 

 

Więcej informacji znajdą Państwo na:

akademia-zdrowia.com, facebook.com/santanderconsumerbanksa

pfnw.eu, facebook.com/pfnw.eu

 

 

 

Skip to content