Pociąg Specjalny ZDROJOWY

29 stycznia 2017 roku, w niedzielę, na niezwykle malowniczą linię kolejową z Kłodzka do Polanicy-Zdroju wyruszy Muzealny Pociąg Specjalny ZDROJOWY. Połączenie realizowane będzie przez jedyną sprawną na Dolnym Śląsku normalnotorową lokomotywę parową TKt48-18. Pociąg organizowany będzie przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej – oddział Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Będzie to pierwszy wyjazd naszego Muzealnego Pociągu Specjalnego w sezonie 2017.

Przez całe dekady czynnikiem decydującym – w najwyższym stopniu – o rozwoju uzdrowisk w rejonie Kłodzka była kolej. To właśnie powstanie linii kolejowych umożliwiło milionom ludzi dotarcie do Polanicy, Dusznik czy Kudowy. Co stworzyło, trwającą właściwe do dziś, modę na podróż do “wód”.

Organizowane przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku Muzealne Pociągi Specjalne zawsze mają do opowiedzenia jakąś historię a ponad wszystko – są naszym skromnym wkładem w popularyzowanie idei ochrony zabytków i turystyki na Dolnym Śląsku. Wierzmy, że nic nie przemawia bardziej do wyobraźni jak możliwość bezpośredniego kontaktu z zabytkami – w naszym wypadku – jednostkami zabytkowego taboru kolejowego.

Pociąg, którym 29 stycznia 2017 roku odwiedzimy Kłodzko i Polanicę Zdrój jest typowym składem osobowym spotykanym na górzystych liniach kolejowych Dolnego Śląska od lat 50-tych XX wieku do końca eksploatacji trakcji parowej, tj. lat 80-tych XX wieku. Tworzy go – wspomniana już – polska lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951 roku oraz 3 wagony osobowe poniemieckiej rodziny wagonów BCi. Pieczołowicie odrestaurowany, spełniający wszystkie wymogi stawiane współczesnemu taborowi kolejowymi, skład jest ozdobą dolnośląskich linii kolejowych.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnienie informacji o przejeździe naszego składu na Państwa stronach internetowych, mediach społecznościowych i tradycyjnych – tak żeby wiadomość o tym niecodziennym wydarzeniu mogła dotrzeć do możliwie dużej grupy mieszkańców regionu Kłodzka. I pomóc nam tym samym w realizacji naszego podstawowego celu – ochrony dziedzictwa kultury technicznej Dolnego Śląska.

 

Szczegóły dotyczące pociągu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej:

http://muzeumtechniki.pl/muzealny-pociag-specjalny-zdrojowy-29-01-2017/

http://muzeumtechniki.pl/twierdza-muzealny-pociag-specjalny-29-01-2017/

 

 

Rozkład Pociągu “ZDROJOWY”:
Kłodzko Gł.: 12:41
Kłodzko Miasto przyj.: 12:44
Kłodzko Miast odj.: 12:54
Polanica Zdrój przyj: 13:16
Polanica Zdrój odj.: 13:52
Kłodzko Miasto przyj.: 14:13
Kłodzko Miasto odj.: 14:23
Kłodzko Główne: 14:26

 

CENY BILETÓW

Osoby dorosłe: 30.00 zł / os. (przejazd tam i z powrotem),

Dzieci i młodzież ucząca się do 18-tego roku życia: 20.00 zł / os. (przejazd tam i z powrotem),

Dzieci do lat 3 podróżują nieodpłatnie!

SPRZEDAŻ BILETÓW PROWADZONA BĘDZIE W POCIĄGU!

Skip to content