Super Bieg 2016

Górskie bieganie w Polanicy – I Półmaraton Górski cyklu Runner’s World Super Bieg

DSC_2259Polanica – Zdrój doczekała się górskiego biegu, który może być dobrym powodem do udziału w biegowej rywalizacji na atrakcyjnej i ciekawej trasie i może skłonić do odwiedzenia Polanicy oraz zatrzymania się tam na dłużej niż czas potrzebny na pokonanie 21 lub 10 km.

Biegi górskie rozwijają się w Polsce dynamicznie, a konkurencja na tym polu jest wysoka. Imprez jest coraz więcej, a biegacze mają w czym wybierać. Organizatorzy biegu w Polanicy chcą zyskać zaufanie zawodników oferując im produkt, po którym wiadomo czego się spodziewać.

Ci którzy biegali w poprzednich latach w górskich biegach i półmaratonach w Wiśle, Ludwikowicach Kłodzkich, Świeradowie – Zdroju, Półmaratonie Jeleniogórskim czy choćby w kwietniowym Półmaratonie Miękinia, wiedzą o co chodzi. Firma Grabek Promotion organizuje biegi od lat i chce robić to również w nowych miejscach, dla kolejnych zawodników. I na ulicy, i w górach.

DSC_8932Standard jest stały: ciekawe i bezpieczne trasy, profesjonalna obsługa, atrakcyjne pakiety startowe, koszulki, medale, nagrody, dobrze zaopatrzone punkty odżywcze, dyplomy dla zawodników, niespodzianki i atmosfera radosnego sportowego wydarzenia.

Tak będzie również 8 maja w Polanicy, dokąd zapraszamy na I Górski Półmaraton Polanica – Zdrój i bieg górski na 10 km.

Trasa półmaratonu została poprowadzona przez masyw Kamiennej Góry, Toczka i Rówienki, przez Drogę Wieczność i Nową Sokołówkę, z powrotem do centrum Polanicy.

Górska “dziesiątka” wybiega w tym samym kierunku co półmaraton, ale zawraca wcześniej, trawersując zbocza Kamiennej Góry.

DSC_8513Ideą tego biegu i całego cyklu jest to aby w górach swoich sił mógł spróbować każdy, stąd również możliwość wyboru dystansu. Bieg zaliczany jest dodatkowo do tegorocznej Ligi Biegów Górskich Dare2B, co powinno być dodatkową motywacją dla części uczestników.

Start biegu w niedzielę 8 maja o godz. 11:00 z Parku Zdrojowego w Polanicy – Zdroju. Zapisy będą przyjmowane również w dniu biegu od godziny 8:00. W sobotę, 7 maja biuro zawodów będzie czynne od 16:00 do 21:00. Biegi Górskie w Polanicy – Zdroju będą kończyć Aktywny Weekend w tym mieście, który dzień wcześniej rozpoczną kolarze górscy, startując w kolejnej edycji cyklu Bike Maraton.

sb-stopka-2016-1bm_sb_B1_polanica_zdroj

Skip to content