Trudni ludzie – spektakl charytatywny

trudni-ludzie-plakat

Spektakl „Trudni ludzie” Jozefa Bar Josefa to efekt pracy koła naukowego prowadzonego przez dr Ewelinę Paszke- Lowitzsch, aktorkę Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Procesem twórczym studentów  można nazwać próby znalezienia  istoty dialogu scenicznego-niełatwego elementu składowego spektakli teatralnych. Uczciwego partnerstwa, prawdy scenicznej.

Barwna komedia niełatwych osobowości, które w zetknięciu ze sobą tworzą spięcia, trudne chemiczne związki, wybuchowe reakcje. Tematy podejmowane przez bohaterów – na pozór błahe, urastają rangą najwyższym wzniosłym ideom. Trzy charaktery, trzy odrębne światy  spotykają się w jednym miejscu tworząc paletę nieoczywistości i sprzeczności, która momentami gęstnieje i opada budując trudną sinusoidę scenicznych zdarzeń.

Obsada: Wiktoria Czubaszek, Mateusz Barta, Tomasz Tywoniuk

Reżyseria: Ewelina Paszke- Lowitzsch

 

Spektakl organizowany w celu zbiórki pieniędzy na operację serca dla Szymka Lewandowskiego z Polanicy-Zdroju. Szymek powinien się poddać operacji do końca roku. Każda akcja dająca możliwość zbiórki środków na ten kosztowny zabieg przybliża go do spełnienia największego marzenia jakim jest żyć.

Skip to content