Skip to content Skip to footer

Zielono mi – koncert

To był maj, pachniała Saska Kępa!!

I u nas będzie maj! Już 3 maja spotkamy się z twórczością Agnieszki Osieckiej – mistrzyni słowa, jednej z najwybitniejszych polskich poetek i pieśniarek, której utwory wyśpiewują znakomici polscy wokaliści.
Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek, preferencje muzyczne czy gusta poetyckie…
Warto dołączyć by wspólnie przeżyć tę sentymentalną podróż po meandrach twórczości pisarki. Będzie to spektakularne wydarzenie, podczas którego zaprezentują się wspaniali artyści z grypy SCENA POD REGAŁEM. Odsłonią oni Państwu na nowo najpiękniejsze przeboje z tekstami naszej, ukochanej poetki!

Scena pod Regałem powstała w 2017 roku z inicjatywy wrocławskiego pianisty Michała Hadasika, jako nowa strefa kulturalna w sercu miasta mającą na celu promowanie młodych artystów poruszających się w obrębie muzyki, teatru, literatury i sztuki. Siedzibą Sceny pod Regałem jest legendarna, wrocławska Kawiarnia Literatka, będącą przystanią bohemy artystycznej stolicy Dolnego Śląska. W repertuarze naszej sceny znajdą Państwo recitale piosenki Literackiej, spotkania międzynarodowe z muzyką na żywo, wieczory bluesa & jazz’u, spotkania autorskie i literackie, wernisaże sztuki oraz spektakle teatralne. Grupa artystyczna liczy ponad 50 artystów z Polski i z zagranicy. Jest jedną z najprężniej rozwijających się artystycznych grup nieformalnych w kraju.

Na scenie Teatru Zdrojowego w Polanicy wystąpi z programem “Zielono mi” – 25 pieśni Agnieszki Osieckiej z okazji 25 rocznicy śmierci jednej z najwybitniejszych poetek w polskiej historii. W repertuarze usłyszą Państwo takie utwory jak “Nie ma jak pompa”, “Niech żyje Bal”, “Dziś prawdziwych cyganów już nie ma”, “Małgośka” oraz wiele, wiele innych.
Wystąpią m.in. Eliza Mark, Ewa Soszyńska, Alicja Konarska, Anna Kaltbach & Michał Hadasik Trio, ponadto zaprezentują się również goście specjalni m.in. lokalna aktorka Aleksandra Paprocka.

Bilety: 30 zł, w dniu koncertu 40 zł
– Teatr Zdrojowy (pn.-pt., 9-16)
– Kasa teatru (3 maja, 17-19)
kupbilecik.pl

Teatr Zdrojowy – Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju jest samorządową instytucją kultury i organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych
i festiwali artystycznych. Centrum realizuje także zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Instytucja prowadzi Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej, plenerową scenę koncertową w Parku Zdrojowym, Polanicką Galerię Sztuki AKWARIUM i Informację Turystyczną. Instytucja oferuje również wynajem sali teatralnej, sal konferencyjnych i organizację konferencji.

Teatr Zdrojowy Centrum Kultury i Promocji
ul. Parkowa 2
57-320 Polanica-Zdrój
NIP: 8831661435

tel./fax.: +48 748 690 643

sekretariat@teatr.polanica.pl
www.teatr.polanica.pl

© Teatr Polanica

Sign Up to Our Newsletter

Be the first to know the latest updates

[yikes-mailchimp form="1"]
Skip to content